Za nami tradycyjne, plenerowe błogosławienie pokarmów wielkanocnych przy kapliczce na Cichej Polanie w Górach Opawskich.
Spotkanie Parafii Jarnołtówek prowadzone przez proboszcza ks. Jerzego Waindzocha co roku gromadzi tłumy wiernych nie tylko z najbliższej okolicy. Obok elementu religii, uczestnicy przyjeżdżają tu dla atmosfery miejsca – górskiej doliny, szumu potoku i budzącej się do życia przyrody.
Błogosławienie święconki jest starą tradycją Kościoła. W koszyczku powinien znaleźć się kawałek chleba, mięso, wędliny i jaja. Dawniej dbano, by wewnątrz był również mały krzyż. Wierni często dodają do koszyka inne pokarmy oraz przyprawy – sól, baranka, drobne słodycze. Koszyczki przykryte są serwetką i ozdobione zielenią. To właśnie święconkę spożywa się jako pierwszą podczas wielkanocnego, niedzielnego śniadania.
Po błogosławieniu duchowni zachęcają do odwiedzin Grobu Pańskiego i modlitwy.
[FOTORELACJANOWA]3333[/FOTORELACJANOWA]
60 tys Jasia 21:51, 04.04.2026
Oddaj ty szmaciarzu
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu terazprudnik.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz