Sukces młodych rolników, uczniów Zespołu Szkól Rolniczych w Prudniku sprawił, źe do Prudnika z wizytą i gratulacjami dotarła wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi, Małgorzata Gromadzka.
Prudnik staje się coraz silniejszym w kraju ośrodkiem edukacji rolniczej. znakomite wyniki uczniów Zespołu Szkół Rolniczych w ogólnopolskich olimpiadach zaowocowały nie tylko wizytą w stolicy powiatu pani wiceminister, ale także wicewojewody opolskiego Piotra Pośpiecha oraz posła Tomasza Kostusia. Było to nie tylko tylko okazją do gratulacji, ale i potwierdzeniem, że szkolnictwo w zakresie rolnictwa w powiecie prudnickim to absolutna polska czołówka, co jest potwierdzeniem starań m.in. dyrektora Andrzeja Chruściela oraz szefowej Komisji Edukacji Rady Powiatu Elżbiety Szwadowskiej.
Z gratulacjami pośpieszyli także: burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak oraz wicestarosta prudnicki Janusz Siano, reprezentujący organ prowadzący Szkołę. Spektakularne sukcesy uczniów klasy IV TM, osiągnięte zostały na najważniejszych konkursach branżowych w kraju. Marek Duda – zdobył 1. miejsce w kraju wśród uczniów (4. lokata ogółem) w prestiżowej Olimpiadzie Młodych Producentów Rolnych w Kielcach (2026 r.). Jan Kycia – jest laureatem 1. miejsca w województwie w V Lidze Zawodowców oraz finalistą krajowego etapu Olimpiady Wiedzy Rolniczej. Tak wysokie noty w starciu z rówieśnikami z całej Polski potwierdzają, że placówka regularnie utrzymuje najwyższe standardy nauczania, co rokrocznie odzwierciedlają rankingi OWIUR. To, co wyróżnia prudnicki ZSR na mapie Polski, to nowoczesne podejście do edukacji. Sukcesy uczniów w dziedzinie mechanizacji rolnictwa i agrotroniki pokazują, że szkoła doskonale odnajduje się w dobie rolnictwa precyzyjnego.
Wizyta minister Gromadzkiej nie zakończyła się jedynie na kurtuazyjnych rozmowach. Pani minister, będąc pod wrażeniem wiedzy i pasji młodych prudniczan, wystosowała oficjalne zaproszenie dla reprezentacji szkoły do odwiedzenia stolicy. Uczniowie „Rolnika” wkrótce udadzą się z wizytą studyjną do gmachu Sejmu RP, co stanowi dodatkową formę wyróżnienia dla przyszłych liderów polskiej wsi.
Sukcesy uczniów to powód do dumy dla Samorządu Powiatu Prudnickiego, który jako organ prowadzący, stawia na rozwój infrastruktury i bazy dydaktycznej szkoły.
– Wyniki osiągane przez uczniów Zespołu Szkół Rolniczych to dowód na to, że nasza placówka jest po prostu bardzo dobrą szkołą, która daje młodym ludziom solidne fundamenty zawodowe – podkreśla Janusz Siano, wicestarosta. Cieszy nas fakt, że wysoki poziom nauczania jest zauważany na szczeblu ministerialnym. Jako samorząd powiatowy będziemy nadal wspierać szkołę, by tworzyć środowisko sprzyjające tak wybitnym talentom jak Marek czy Jan. n
[Artykuł sponsorowany/Monitor Powiatowy - Powiat Prudnicki]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu terazprudnik.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz