Gminy

Zamknij

Podpalił baloty słomy - straty sięgają 100 tysięcy złotych. W tle narkotyki

Komenda Powiatowa Policji w Prudniku 09:19, 29.04.2026 Aktualizacja: 09:21, 29.04.2026
Skomentuj Podpalił baloty słomy - straty sięgają 100 tysięcy złotych. W tle narkotyki (fot. KPP Prudnik)

Mieszkaniec gminy Głogówek podpalił bele słomy na terenie jednej z posesji w Mochowie. Poszkodowani straty oszacowali na blisko 100 tysięcy złotych. Dzięki skutecznej pracy policjantów mężczyzna został zatrzymany już następnego dnia. Mundurowi dodatkowo podczas przeszukania jego mieszkania znaleźli ponad 30 gramów amfetaminy. Mężczyźnie grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

20 kwietnia, w nocy, dyżurny prudnickiej komendy otrzymał zgłoszenie o pożarze balotów słomy na jednym z pól w Mochowie. Natychmiast na miejsce skierowano policjantów z Komisariatu Policji w Głogówku. Po przybyciu funkcjonariusze zastali straż pożarną, która prowadziła akcję gaśniczą. Już wstępne ustalenia wskazywały, że mogło dojść do celowego podpalenia.

Na miejscu policjanci przeprowadzili czynności dochodzeniowo-śledcze. Rozpytali świadków zdarzenia oraz zabezpieczyli ślady, które pomogły w ustaleniu sprawcy. Poszkodowani straty oszacowali na blisko 100 tysięcy złotych. Jak ustalili policjanci, w czasie kiedy trwały oględziny miejsca zdarzenia, mężczyzna próbował podpalić jeszcze jedną stertę słomy, jednak nie udało mu się rozniecić ognia.

Zebrany materiał dowodowy został poddany szczegółowej analizie. Już następnego dnia głogóweccy policjanci ustalili tożsamość podejrzewanego, a następnie zatrzymali 36-letniego mieszkańca tej gminy. Dodatkowo podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 30 gramów amfetaminy. Teraz za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Apelujemy o reagowanie na wszelkie przejawy wandalizmu i zgłaszanie podejrzanych zachowań, które mogą przyczynić się do zapobiegania podobnym zdarzeniom. (informacja: KPP Prudnik)

 

Czy w centrum Prudnika powinno powstać więcej stref wyłączonych z ruchu samochodowego?

Ankieta zakończona, dziękujemy za oddane głosy. Wyniki głosowania są widoczne poniżej:
tak, więcej deptaków i stref pieszych 35%
tak, ale tylko w weekendy 9%
nie, obecne ograniczenia wystarczą 25%
zdecydowanie nie, utrudni to życie kierowcom i przedsiębiorcom 30%
(Komenda Powiatowa Policji w Prudniku)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu terazprudnik.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%