Mieszkańcy Białej już wkrótce zyskają „Zakątek Osobliwości” – wyjątkową przestrzeń rekreacyjną na Wzgórzu Kopiec
W środę, 2 marca, podpisano umowę na zagospodarowanie fragmentu parku miejskiego w Białej oraz remont schodów za pomnikiem poległych w I wojnie światowej. Wkrótce rozpoczną się prace ziemne.
Dzięki nim powstanie „Zakątek Osobliwości”, nowe miejsce rekreacji na Wzgórzu Kopiec. Projekt „Osobliwe pogranicze” realizowany jest w partnerstwie z gminą Osoblaha w ramach Funduszu Małych Projektów Euroregionu Euroregion Pradziad programu Interreg Czechy–Polska 2021–2027 z dofinansowaniem z Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. Prace budowlane wykona firma HS Bud sp. z o.o. z Opole.
miłośnik Białej14:21, 07.03.2026
Z roku na rok park w Białej jest coraz ładniejszy. Mimo że niewielki, posiada kilka ciekawych miejsc: kamień Olbrzyma z Kemafiny, pomnik wojenny, pomnik Jahna, muszla koncertowa, schody...
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu terazprudnik.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz