Zmarła Waleria Dąbrowska, działaczka NSZZ Solidarność, radna powiatowa. Była osobą szczególnie zaangażowaną w obronę interesów nie tylko pracowniczych ale i ogólnie ludzi potrzebujący wsparcia.
W latach 90. była członkiem Zarządu Regionu Śląska Opolskiego NSZZ „Solidarność”, skarbnikiem ZR oraz delegatem na Walne Zebranie Delegatów Regiony.
- Przez 16. lat, do 2018 roku, pełniła funkcję przewodniczącej Rady Oddziału Zarządu Regionu Śląska Opolskiego w Prudniku. Przez kilka kadencji była przewodniczącą OM NSZZ „Solidarność” przy prudnickim ZOZ-ie – informuje „Solidarność”. - Wala, bo tak zwracaliśmy się do niej na co dzień, była osobą niezwykle energiczną i oddaną sprawom, które uważała za ważne. Była serdeczna, zawsze uśmiechnięta, życzliwa i otwarta na potrzeby innych.
Była radną Rady Powiatu III (2006 – 2010) i IV kadencji (2010 – 2014). W wyborach 2006 r. zdobyła 318 głosów.
Pani Waleria determinację i energię działania łączyła zawsze z dobrym słowem i uśmiechem, którym zarażała innych. Pozostanie w naszej dobrej pamięci.

RIR15:35, 22.06.2026
Pani Wala była wrażliwa na potrzeby innych. Niejedno wywalczyła.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu terazprudnik.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz