Razem możemy zdziałać naprawdę wielkie rzeczy. Ponad 700 członków, setki zorganizowanych imprez od lokalnych, do międzynarodowych, rozbudowa infrastruktury turystycznej, edukacja dzieci i młodzieży, sukcesy w promocji ziemi prudnickiej i podniesienie rangi Prudnika na mapie turystycznej Polski to zaledwie kilka z wielu elementów charakteryzujących prudnicki Oddział PTTK, który w sobotę obchodził jubileusz 70. lat istnienia. Oto, o czym można przeczytać w nowym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego” (27 listopada):
- Poprawa warunków pobytu i oszczędniejsze użytkowanie. Rośnie jakość usług medycznych i opiekuńczych w powiecie prudnickim. Po rozbudowie szpitala w Białej przyszedł czas na modernizację Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Głogówku.
- Kolejne spotkanie w sprawie „Pioniera”. Trwają kolejne uzgodnienia dotyczące wsparcia dla Spółdzielni Pionier w Prudniku, której zakład przy ul. Batorego został w dużej części zniszczony przez powódź.
- Stare zdjęcia wydobyte z archiwum. Wspaniały zamek w Łące Prudnickiej. Dzięki zdigitalizowanym zbiorom Muzeum w Gliwicach mamy niecodzienną okazję cofnięcia się w czasie o 100 lat i podziwiania zamku w Łące Prudnickiej w okresie jego świetności.
- Pieniądze na nowe mundury. Ministerstwo Obrony Narodowej przyznało Powiatowi Prudnickiemu dotację na zakup uposażenia dla uczniów klas mundurowych.
- Ksiądz Stefan Jenek. 19 listopada zmarł ks. Stefan Jenek, emerytowany proboszcz parafii św. Mikołaja w Zakrzowie. Urodził się w 1937 r. w Kujawach, na terenie ówczesnego powiatu prudnickiego.
- Lepszy dojazd do gruntów rolnych. Ostatniego dnia października miało miejsce oddanie do użytku przebudowanej drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Brożcu.
- Pamięć to dobroć. W obliczu wojennego kataklizmu jaki się dzieje za wschodnią granicą i na Bliskim Wschodzie, spotkaliśmy się 6 listopada w Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach podczas Zaduszek Poetyckich.
- Każda stara rzecz może być zapisem ciekawych historii. Takie podejście do przeszłości może być właściwe jedynie dla muzealnika. Gościem dzieci w Prudnickim Ośrodku Kultury w ramach projektu „A kuku! Kultura!” była Kinga Markowska z Głogówka.
- Biała. Zaproszenie na 800-lecie. Konferencją prasową Gmina Biała zapowiada przyszłoroczne obchody 800-lecia istnienia miejscowości.
- Łącznik świętuje. 8 listopada Stowarzyszenie Odnowy Wsi Łącznik w partnerskie z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Łączniku zakończyło realizację projektu „Razem po wiejsku – aktywnie świętujemy polskie jubileusze”.
- Walce. Młodzi na scenie. Andrzej Skiba, Tomasz Kanas i Adam Stibirski stanęli przed trudnym zadaniem wyboru najlepszych wokalistów i wokalistek V Międzynarodowego Konkursu Piosenki Dziecięcej w Gminnym Ośrodku Kultury w Walcach.
- Lampiony. W Prudnickim Ośrodku Kultury odbyły się polsko-czeskie warsztaty tworzenia lampionów.
- Poezja. Kolejny sukces prudniczanki. „Fraszka się Tu – chowa”, czyli o wyróżnieniu dla Bożeny Tokar – Matkowskiej.
- Sport (karate WKF). Medal i punkty rankingowe Zarzewia. W daleką podróż wybrali się Zuzanna Komosińska, Igor Grzesło i Dawid Marszałek. Trójka reprezentantów Zarzewia Prudnik, dzięki wsparciu rodziców, udała się do Tczewa na rankingowy turniej Polskiej Unii Karate 11. edycji Energa Grand Prix Tczew Karate WKF.
- Sport (boks). Satysfakcjonująca frekwencja. Kilkunastu młodych zawodników, w tym kilka kobiet, trenuje regularnie pod okiem Bogdana Batki w MUKS Pogoń Prudnik.
- Sport (piłka żona). Na trzeci stopniu podium. Drużyna Niebieskich Prudnik (U15) wywalczyła brązowy medal ogólnopolskiego turnieju „Z Orlika na Stadion”. Dodatkowo trener prudniczan, a zarazem powiatowy animator sportu Przemysław Rudolf otrzymał statuetkę im. Kazimierza Górskiego dla jednego z najlepszych szkoleniowców piłki nożnej w Polsce.
>> TYGODNIK PRUDNICKI W E-PRENUMERACIE TANIEJ. SPRAWDŹ!!! <<
Bylo pewnie ze WOT zostanie rozlkowany. w Kedzierzynie Kozlu