Tour de Konstytucja w Pokrzywnej. To już dzisiaj

0

To już dziś (3 lipca) w Pokrzywnej odbędzie się spotkanie w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjno-społecznej Tour de Konstytucja. Będzie tam kilka prudnicki akcentów. Początek o godzinie 16:57 na Słonecznej Polanie.

O gościach specjalnych – uczestnikach wydarzenia: Kindze Dagmarze Siadlak, Danucie Annie Przywarze i Robercie „Arizonie” Hojdzie pisaliśmy w poprzednim artykule. Tym razem nieco więcej o lokalnych, nie mniej interesujących gościach.

  • Melania Lewkowicz, prudniczanka, uczennica liceum w Nysie, aktywistka młodzieżowa, myśli o studiach prawniczych w przyszłości,
  • Przemek Powirski, prokurator i aktywista społeczny, edukator prawny z Głuchołaz, od niemal 30 lat organizuje tu WOŚP, tworzył 20 lat temu miejsca nieodpłatnego poradnictwa i informacji prawnej w małych miejscowościach,
  • Darek Bodurka, świeżo upieczony maturzysta z Prudnika, którą zdał po nieco ponad roku od koszmarnego wypadku. Z powodu niepełnosprawności, jeszcze sam nie mówi, będzie się wypowiadał za pomocą syntezatora mowy i będzie miał przygotowaną krótką przemowę a propos tematu. On i babcia, która się nim zajmuje, to niezwykły most pokoleń i przyjaciół,
  • Kuba Piaskowski, aktywista z Tęczowego Opola, muzyk i osoba walcząca o równe prawa bez względu na płeć,
  • Jacek Różycki, adwokat, działacz społeczny, aktywista, edukator prawny, także wcześniej działający w zakresie pomocy prawnej w małych miejscowościach, były sekretarz Stowarzyszenia Amnesty International Polska. Od lat walczy o prawa obywateli w sądach i na ulicach. Od niedawna pełnomocnik ministra sprawiedliwości do spraw określenia zasad ponoszenia przez Skarb Państwa kosztów nieopłaconej pomocy prawnej udzielonej przez adwokata oraz radcę prawnego ustanowionych z urzędu.

Celem Tour de Konstytucja jest promowanie wiedzy o Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej oraz wartości demokratyczne. Tegoroczna edycja TdK poświęcona jest m.in. młodzieży oraz aktywizmom obywatelskim. Wydarzenie jest wolne od polityki. Jest otwarte dla wszystkich i każdy może wziąć w nim udział jako OBYWATEL. Do rozmów zapraszani są sędziowie, prokuratorzy, znani artyści i społecznicy.

Tour de Konstytucja przyjedzie na Słoneczną Polanę do Pokrzywnej dzięki inicjatywie i współpracy z organizacją pozarządową Niepodległa Opolska Kultura oraz życzliwości Sołectwa Pokrzywna i Gminy Głuchołazy oraz grona społeczników.

Na uczestników spotkania czekać będą dedykowane pamiątki Tour de Konstytucja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here