Kolejna edycja mapy wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym

0
Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym na dzień 11 lipca (mat. KGP)

Komenda Główna Policji już po raz 6. prowadzi projekt na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego pn. Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2026.

 

Podobnie jak w latach ubiegłych, każdego dnia, przez okres wakacji, na stronie policja.pl, w mediach społecznościowych oraz na stronach administrowanych przez jednostki Policji, prezentowana jest mapa Polski z liczbą wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym wraz z informacją o zdarzeniu (tj. lokalizacja zdarzenia, ogólna informacja dot. liczby ofiar, rodzaju uczestnika ruchu drogowego oraz rodzaju zdarzenia) z ostatniej doby oraz od początku wakacji.

Bieżąca aktualizacja mapy, w tym wizualizacja, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach, skłonić do refleksji użytkowników dróg, jak również zachęcić media do dyskusji na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Należy mieć na uwadze, że za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryje się ludzka tragedia. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze.

Ostatniej doby  doszło do 5 wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Dotychczasowy bilans wakacji to 115 wypadków drogowych w których były ofiary śmiertelne. Na Opolszczyźnie w tym czasie doszło do 3 wypadkach śmierć poniosło 5 osób. W powiecie prudnickim do tej pory nie odnotowano żadnego wypadku ze skutkiem śmiertelnym. (za: KGP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here