Wiesław Kopterski wiceburmistrzem Prudnika

4

Na dzisiejszej (27 czerwca) sesji Rady Miejskiej w Prudniku przedstawiony został nowy wiceburmistrz. Będzie nim Wiesław Kopterski.

Doktor Wiesław Kopterski był dotychczas dyrektorem Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Prudniku. Pod jego kierunkiem zespół szkół znacznie poprawił swoje zaplecze lokalowe i dydaktyczne, a placówka pozyskała, wspólnie z Powiatem Prudnickim, spore środki zewnętrzne. Jest również adiunktem Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki Politechniki Opolskiej.

W wiosennych wyborach samorządowych Kopterski zdobył mandat radnego miejskiego (251 głosów). Starował z komitetu wyborczego Platforma PL2050 Ludowcy Lewica Powiatu Prudnickiego.

Kopterski zastępuje na stanowisku wiceburmistrza Jarosława Szóstkę, który po wyborach zrezygnował z jej pełnienia (obecnie jest radnym powiatowym). Jednym z głównych zadań nowego wiceburmistrza będzie reforma gminnej oświaty, co może się wiązać m.in. z planami rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Podgórnej.

Wybór Koperskiego jest przełożeniem sytuacji politycznej w radzie po ostatnich wyborach samorządowych. W ich wyniku kandydaci koalicyjnego komitetu skupionego wokół Platformy Obywatelskiej uzyskali najwięcej, bo osiem mandatów w radzie. Na czele rady, jako przewodniczący, stanął Zygmunt Trojniak (PO).

Podczas tej samej sesji burmistrz Grzegorz Zawiślak otrzymał absolutorium z wykonania budżetu za 2023 r., nie uzyskał natomiast wotum zaufania. 10 radnych było za, nikt nie był przeciw, dziewięciu wstrzymało się od głosu, a jeden radny nie oddał głosu. W przypadku tego typu głosowań trzeba uzyskać ponad połowę głosów za, zabrakło więc jednego. [AKTUALIZACJA] W ponownie przeprowadzonym głosowaniu w sprawie wotum zaufania (chodziło o brak oddanego głosu), głosowanie wyglądało następująco: 10 – za, 0 – przeciw, 10 – wstrzymujących się.

4 KOMENTARZE

 1. Byłeś szanowanym doktorem ale za pare złotych zrobiłeś z siebie popychadło i kundelka na smyczy starosty. Bardzo krótkiej smyczy☝️

  • Gienek, ty i te twoje mądrości. No wskaz proszę te mądre głowy, które twoim zdaniem powinny stanąć na czele gminy i powiatu.

   Gratulacje panie doktorze i powodzenia! Mam tylko obawy, co ze szkołą bez pana.

 2. Jednym z głównych zadań nowego wiceburmistrza będzie reforma gminnej oświaty, co może się wiązać m.in. z planami rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Podgórnej. Czekam aż Szkoła zostanie rozbudowana. Proszę o realizację obietnic Panie Burmistrzu.

  • Było można zrobić porządną szkołę na Podgórnej w ZSZ, ale fachowcy typu Wiesiu i Radziu postawili na Prążyńską gdzie dzieci gniotą się po 25-27 uczniów w klasach przystosowanych na max 12. Nie ma tam jak przejść korytarzem bo jest wąsko, nie ma na czym usiąść, nie ma gdzie zjeść śniadania, nie ma nawet szatni, w klasach zimą jest zimno a latem gorąco, brakuje nauczycieli itd itp.
   A wy stawiacie na tych partaczy co czego się nie dotkną to spier.. lą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here