Ruszył nabór do Rady Seniorów Województwa Opolskiego

0
(fot. fb/Szymon Oglaza Marszałek Województwa Opolskiego)

Dziś (27.06) ruszył nabór do Rady Seniorów Województwa Opolskiego. Ma ona być organem doradczym marszałka województwa opolskiego.

Drodzy Seniorzy, to Wasz czas! Zgłaszajcie swoich kandydatów do powstającej Rady Seniorów Województwa Opolskiego. – zachęca w mediach społecznościowych marszałek województwa opolskiego Szymon Ogłaza – Liczymy na Waszą mądrość życiową, doświadczenie, aktywność i pokazanie nam, co jest dla Was ważne.

– To gremium będzie nam podpowiadać, jakie możemy podjąć działania i jak możemy pochylić się nad Waszymi potrzebami i pomysłami. Liczymy na wiele zgłoszeń, a to gwarantuje, że będą to osoby z różnych środowisk, mający ciekawe pomysły i spojrzenia na potrzeby osób starszych. Chcemy wykorzystać ten kapitał, dlatego każdy powiat w Województwo Opolskie będzie miał dwóch swoich reprezentantów. – wyjaśnia marszałek.

W skład rady wejdzie 28 osób (po dwie z każdego powiatu oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych z działalnością na rzecz seniorów). Kadencja trwać będzie 5 lat. Będzie ona organem doradczym Marszałka Województwa. O wejście do rady mogą starać się osoby, które ukończyły 60. rok życia i są mieszkańcami województwa opolskiego.

Zgłoszenie kandydatów rozpoczęło się 27 czerwca, a zakończy 24 lipca. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny do pobrania na stronie opolskie.pl. Następnie należy go złożyć w jednym z poniżej wymienionych punktów.

– kancelaria ogólna Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, ul. Gen. J. Hallera 9, 45-869 Opole,

– punkt informacyjny kancelarii ogólnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, ul. Ostrówek 5-7, 45-082 Opole,
– sekretariat Biura Dialogu i Partnerstwa Obywatelskiego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego ul. Piastowska 17, 45-082 Opole.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here