Ostatni weekend z szansą na 800 zł

0

Większość rodziców i opiekunów złożyła już wniosek o świadczenie 800 plus na nowy okres świadczeniowy, który wystartował 1 czerwca. Ci, którzy będą zwlekać ze złożeniem dokumentów, mogą stracić świadczenie za czerwiec. Co zrobić, żeby pieniądze z tytułu świadczenia wychowawczego nie przepadły? 

 Ostatnie dni

 – Jeśli rodzice prześlą wniosek o świadczenie wychowawcze do końca czerwca, to pieniądze zasilą ich rachunek bankowy najpóźniej do sierpnia. Wypłata będzie obejmowała czerwiec i lipiec. Jeśli jednak ktoś się spóźni i elektroniczny wniosek wpłynie do ZUS w lipcu, to pieniądze za czerwiec niestety przepadną. Wnioski składane przez rodziców i opiekunów po lipcu będą skutkowały tym, że ZUS będzie wypłacał pieniądze od miesiąca zarejestrowania wniosku. Jeśli więc rodzice zdecydują się wypełnić dokumenty na przykład w sierpniu, to ZUS będzie przelewał pieniądze od tego miesiąca. Nie będzie już opcji nadpłaty za czerwiec i lipiec – informuje Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego.

 Nowy okres rozliczeniowy w programie 800+ rozpoczął się 1 czerwca i potrwa do końca maja 2025 r. Świadczenie nie jest przyznawane i wypłacane przez ZUS z urzędu, a wyłącznie na wniosek rodziców bądź opiekunów. O świadczenie wychowawcze można wnioskować już od początku lutego.

Sprawdź stan sprawy

 Jeśli rodzice mają wątpliwość czy w prawidłowy sposób złożyli wniosek, to można to w łatwy sposób zweryfikować. Wystarczy zalogować się na swoje konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. To w tej aplikacji można sprawdzić czy wniosek trafił do ZUS i to bez względu na to jakim kanałem został złożony, tj. czy był wysyłany przez PUE ZUS, bankowość elektroniczną, portal Emp@tia czy aplikację mobilną mZUS.

Każdy wnioskujący w zakładce „Rodzina 800+” w oknie „Szczegóły Twoich wniosków” może sprawdzić nie tylko czy wniosek wpłynął do ZUS, ale również to na jakim etapie obsługi jest ten wniosek.

Świadczenie 800 plus przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat, niezależnie od osiąganych dochodów. Pieniądze są przekazywane jedynie w formie bezgotówkowej na rachunek bankowy. (źródło: ZUS)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here