Obywatele Czech kradli paliwo na kradzionych polskich tablicach

3
(fot. KPP Prudnik)

Od lutego do maja tego roku prudniccy policjanci otrzymywali zgłoszenia o kradzieży paliwa ze stacji benzynowych na terenie powiatu prudnickiego.

Tą sprawą zajęli się prudniccy kryminalni. Śledczy na podstawie pracy operacyjnej z tymi kradzieżami powiązali trzech obywateli Czech, w wieku od 20 do 22 lat. Właściciele stacji paliw na ten moment swoje straty oszacowali na blisko 2 000 złotych.

Schemat działania sprawców był zawsze taki sam. Mężczyźni posługując się skradzionymi wcześniej polskimi tablicami rejestracyjnymi, zakładali je na pojazd, którym się poruszali. Następnie po zatankowaniu paliwa odjeżdżali od dystrybutora bez zapłaty za paliwo. W wyniku szczegółowej analizy zgłoszeń, funkcjonariusze udowodnili im sześć takich kradzieży. Obywatele Czech usłyszeli już zarzuty używania tablic rejestracyjnych nieprzepisanych do pojazdu i kradzieży paliwa. Za takie czyny grozi im teraz do pięciu lat więzienia. (źródło: KPP Prudnik)

3 KOMENTARZE

  1. Zarzuty dostali za cytuje „używania tablic rejestracyjnych nieprzepisanych do pojazdu i kradzieży paliwa”. Czyli za kradzież tablic rejestracyjnych nie dostali zarzutów – czyli kradzież tablic rejestracyjncyh jest wykroczeniem na mandat ?

  2. Za 2000 zł pójdą siedzieć łącznie na 15 lat (3 złodzieji kazdy po 5 lat odsiadki). Gratulacje dla autora tego artykułu za bujną fantazje. A tak nawisą mówiąc nie każdy senior to debil i łyknie taki kit. Trochę szacunku dla czytelników.

    • Marian, pisze się „złodziei”, poza tym „do 5 lat więzienia”, czytaj ze zrozumieniem. Przeciętny senior jest lepiej rozgarnięty od ciebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here