Muzyczne Dni Prudnika. CZ. 2

0
(fot. Grzegorz Weigt)

Dni Prudnika odbyły się w ostatni weekend, 22-23 czerwca, na prudnickim Rynku. W sobotę był to koncert pt. „Muzyka łączy pokolenia, czyli… POP w pięciu smakach”. Po Dziecięcej i Młodzieżowej Estradzie Prudnickiej i koncercie Alicja Janosz Dzieciom wystąpił zespół SEN.

Grupa Sen powstała w 2014 roku, z inicjatywy gitarzysty i kompozytora Waldka Orłowskiego, który zaprosił do współpracy wokalistę Pawła Kwaśnego oraz perkusistę Wojtka Sitnika. W 2017 roku na rynku pojawił się pierwszy album grupy, zatytułowany „W dobrą stronę”. W tym samym roku SEN wystąpił podczas opolskich „Debiutów”. Grupa ma na koncie wiele koncertów na terenie całego kraju. Skład zespołu: Paweł Kwaśny – wokal, Wojtek Sitnik – perkusja, Waldek Orłowski – gitara, Janusz Lizoń – bas.

Następnie na prudnickiej scenie wystąpił drugi „Idol” (po Alicji Janosz), czyli Szymon Wydra z zespołem Carpe Diem. Szymon Wydra to jeden z najbardziej rozpoznawalnych wokalistów, znany m.in. z pierwszej edycji programu IDOL (2002). Jest liderem zespołu Carpe Diem, który założył w 1992 roku w Radomiu. W 2002 roku ukazał się debiutancki album grupy „Teraz wiem”. W kolejnych latach Szymon Wydra & Carpe Diem wydali kolejne płyty: „Bezczas” (2005, album uzyskał status platynowej płyty), „Remedium” (2007), „Powołanie” (2010), „V Element” (2014), „Przesłanie” (2019). Szymon Wydra & Carpe Diem występowali na wielu festiwalach i przeglądach, zdobywając tam liczne nagrody i wyróżnienia. W Prudniku zaprezentowali się w znakomitej rockowej formie.

Za chwilę następne części fotoreportażu z Dni Prudnika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here