Kradzież traktora z Morcinka. Policjanci ustalili sprawców

0
(fot. KPP Prudnik)

Policja Zatrzymała trzech mężczyzn odpowiedzialnych za włamanie i kradzież ciągnika rolniczego o wartości ponad ćwierć miliona złotych.

Początkiem lutego tego roku prudniccy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży traktora wraz z przyczepą wartości blisko 260 tysięcy złotych. Za ustalenie złodzieja wyznaczono nagrodę. Do tej kradzieży doszło w nocy, przy ul. Morcinka, gdzie były prowadzone prace remontowo-budowlane. Pomimo, że kilka dni później sprzęt rolniczy odnalazł się na terenie województwa dolnośląskiego i powrócił do właściciela, sprawą tą nadal zajmowali się prudniccy kryminalni.

Żmudna i intensywna praca operacyjna prudnickich kryminalnych trwająca blisko 4 miesiące, pozwoliła na wytypowanie trzech osób odpowiedzialnych za to przestępstwo. Zatrzymani to mieszkańcy powiatu prudnickiego w wieku 25., 31. oraz 50. lat. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty w tej sprawie. Przyznali się do winy. Za włamanie i kradzież mienia o znacznej wartości grozi im teraz do 10 lat więzienia.

Dodatkowo jak ustalili śledczy 31-latek odpowiedzialny jest również za szereg podpaleń stert słomy. Natomiast 25-latek ma na swoim koncie liczne kradzieże balotów słomy oraz siana. Pokrzywdzeni w tych sprawach swoje straty wycenili na ponad 150 tysięcy złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here