Koncert uwielbienia

0
(fot. Grzegorz Weigt)

Wieczorem w niedzielę 16 czerwca odbył się koncert w wykonaniu Scholi Ichtis działającej przy parafii św. Michała Archanioła w Prudniku. Wydarzenie miało miejsce na scenie plenerowej w ogrodzie Prudnickiego Ośrodka Kultury.

Koncert prowadził gwardian klasztoru franciszkanów w Prudniku-Lesie o. Dawid Zmuda, który zapraszał mówiąc: – To od Ducha Świętego pochodzą dobre pomysły, natchnienia, piękne idee. Już drugi raz spotykamy się w Prudnickim Ośrodku Kultury na Wieczorze Uwielbienia. Witam was wszystkich, którzy chcecie uwielbiać Boga. I nawet jeśliby, ktoś tego jeszcze nigdy w życiu nie robił, to teraz jest ten czas. Teraz otwórzcie wasze serca i niech Święty Boży Duch działa w nich cuda. Ten najwyższy stopień modlitwy, jakim jest uwielbienie, niech nas dzisiaj porwie do samego nieba, abyśmy dobremu Bogu mogli wyśpiewać całą naszą wdzięczność. Za wszystko, za każdy dzień, za każdą chwilę naszego życia. A więc chwal duszo moja Pana i oddaj mu cześć, wywyższaj i uwielbiaj Go, bo jest bogaty w miłosierdzie.

Rzeczywiście koncert scholii w takim charakterze miał miejsce drugi raz (w ubiegłym roku 14 maja) i powoli miejmy nadzieję, staje się dobrą tradycją. Publiczność bardzo duża, atmosfera znakomita, piękna muzyka. Opiekujący się prudnicką scholą ks. Łukasz Labusga na zakończenie koncertu dziękował: – Kochani państwo, bardzo dziękujemy za przyjście, wysłuchanie tego koncertu uwielbienia. Jeśli dla kogoś stało się to okazją do modlitwy, uwielbiania Pana Boga, to bardzo się z tego cieszymy. (…) Pięknie jest robić różne rzeczy z pięknymi ludźmi. I uważam to za ogromną łaskę Pana Boga, że z takimi młodymi ludźmi mogę tutaj na parafii pracować.

Ks. Labusga dziękował po kolei wszystkim uczestnikom koncertu, doceniając pracę włożoną w jego przygotowanie, trud jeszcze po zajęciach szkolnych. Wystąpili tego dnia: Monika Pawlicka, Maja Białecka, Julia Kobza, Julia Krajewska, Natalia Mechód, Emilia Piasecka, Patrycja Porębska, Emilia Skoczeń, Wiktoria Kaczyńska, Marta Świerad, Noemi Pustelniak, Magdalena Kałuża, Karolina Haczkiewicz (chór), Dorota Dembicka, Mariusz Kawa (bas), Kacper Haczkiewicz (skrzypce), Małgorzata Kałuża (skrzypce), Patryk Kostruch (flet), Oliwia Porębska, brat ks. Łukasza – Kamil Labusga (piano), Kuba Szafraniec (perkusja), Emilia Kawa (gitara i prowadzenie), ojciec Dawid Zmuda OFM (słowo), Agnieszka Raś i sam ks. Labusga grający na tubie.

Na koniec pożegnanie do następnego koncertu. Relacja wkrótce w „Tygodniku Prudnickim”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here