[FOTO/WIDEO] Bialski szpital nowocześniejszy i większy

3

W systemie polskiej, publicznej ochrony zdrowia, jedne placówki mają wieczne problemy z finansami i jakością realizowanych usług, a inne, wręcz odwrotnie, stanowią niezmiennie wzór do naśladowania i są chwalone przez pacjentów. Takim drugim przykładem jest powiatowy Szpital św. Elżbiety w Białej, który właśnie został rozbudowany o nowe skrzydło.

Budynek z otoczeniem już wcześniej podlegał mniejszym rozbudowom, m.in. o windę, jednak dopiero teraz obiekt otrzymał okazałe, skonstruowane od podstaw skrzydło. Do nowoczesnych pomieszczeń na dwóch kondygnacjach wprowadzi się szpital z 32 łóżkami oraz koniecznym do jego funkcjonowania zapleczem. Pacjenci i personel medyczny będą mogli przebywać w lepszych od dotychczasowych warunkach, korzystając przy tym z nowoczesnej diagnostyki.

W starej części ZOZ-u powstanie 10-łóżowe hospicjum o charakterze szpitalnym. Planowany termin jego uruchomienia, to przyszły rok.

– Dzisiaj, po 129 latach uroczyście otwieramy nową część tego szpitala – mówi dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Białej dr nauk med. Zdzisław Juszczyk. – Dla systemu ochrony zdrowia województwa opolskiego jest to zaledwie niewielki krok, ale dla nas, pracowników i pacjentów tego szpitala, mieszkańców naszej małej ojczyzny, to wielki skok w XXI wiek. Naszym życzeniem jest aby szpital mógł pomagać biednym, chorym i potrzebującym pomocy.

Wsparcie przy uruchomieniu i funkcjonowaniu hospicjum – pierwszej placówki tego typu w powiecie prudnickim – deklaruje w imieniu Zarządu Powiatu wicestarosta Janusz Siano.

Doktor Juszczyk podczas uroczystego otwarcia szpitalnego skrzydła był wielokrotnie komplementowany i nie bez powodu, bo to jego osobiste zaangażowanie i profesjonalizm miały bezpośredni wpływ na wypracowanie wysokiej renomy bialskiej placówki medycznej.

– Przesyłając pacjentów do państwa cieszymy się z wysokiej jakości usług medycznych, za co chciałbym podziękować – mówił dyrektor generalny Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu Dariusz Madera.

W uroczystości otwarcia nowej części szpitala wzięli udział, obok wyżej wspomnianych m.in.: wicemarszałek województwa opolskiego Zuzanna Donath-Kasiura, ordynariusz diecezji opolskiej ks. biskup Andrzej Czaja, który pobłogosławił nowy obiekt, burmistrzowie Białej i Prudnika – Edward Plicko i Grzegorz Zawiślak, przewodniczący Rady Powiatu w Prudniku Joachim Kosz, radni, przedstawiciele urzędów, szpitali i wykonawców inwestycji.

Uroczystość uświetniła gra Bialskiej Orkiestry Dętej.

Fot. Andrzej Dereń

3 KOMENTARZE

  1. Pewnie nie tylko ja mam taki pomysł w głowie. Przyłączyć szpital w Prudniku do szpitala w Białej i może w końcu zaskoczyłby jakoś ten system?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here