[FOTO] Uhonorowali wyróżniających się uczniów szkół podstawowych

0

Dziś (20 czerwca) w Kinie Diana burmistrz Grzegorz Zawiślak, przewodniczący Rady Miejskiej Zygmunt Trojniak oraz dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty i Wychowania Maria Strońska uhonorowali uczniów szkół podstawowych w gminie Prudnik osiągających najwyższe wyniki w nauce oraz biorący udziały w ponadlokalnych konkursach i zawodach sportowych. Laury trafiły również do ich nauczycielki – opiekunów.

– Wasze osiągnięcia są dowodem na to, że ciężka praca, wytrwałość i determinacja, przynoszą znakomite rezultaty – mówiła rozpoczynając uroczystość Maria Strońska. – Wasze sukcesy w nauce, zachowaniu oraz osiągnięcia sportowe i artystyczne, pokazują, że w gminie Prudnik mamy wspaniałe talenty, które mogą osiągnąć wiele.

– Celebrowanie takich wydarzeń jest bardzo ważne, żebyśmy potrafili zauważać wokół nas tych, którzy się wyróżniają i wspierać ich w tym, co robią – komentował burmistrz, dodając że rangę wydarzenia podniosło miejsce jego organizacji, już nie sala w Domu Kultury, ale scena widowiskowa w Kinie Diana.

– Dziękuję za to, że sławicie Prudnik na wszelkich etapach swojej, można powiedzieć, kariery zawodowej, w różnych dyscyplinach naukowych i sportowych. Tak jak powiedział pan burmistrz, pamiętajcie, że jesteście z Prudnika i bądźcie z tego dumni – apelował Zygmunt Trojniak

Listę uzdolnionych uczniów opublikuje Tygodnik Prudnicki, a tymczasem zapraszamy do obejrzenia fotografii z uroczystości w Kinie Diana.

Fot. Andrzej Dereń

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here