A kuku, Książki!

0
(fot. Grzegorz Weigt)

Dzisiaj (środa, 12 czerwca) miało miejsce kolejne, już 13. spotkanie w ramach projektu edukacyjnego dla przedszkolaków „A kuku! Kultura”. Bohaterką dzisiejszego wydania była bibliotekarka Magdalena Beztroska z Głuchołaz. W Prudnickim Ośrodku Kultury bawiąc uczyła prudnickie przedszkolaki dwukrotnie.

Projekt „A kuku! Kultura!” realizowany jest od półtora roku. W trakcie tych spotkań w formie prelekcji, rozmów i warsztatów z dziećmi bawili się ludzie sztuki: wokaliści, muzycy, pisarze, aktorzy, filmowcy, plastycy. Dzieci uczestniczą w tych spotkaniach bardzo chętnie i dotąd mogły poznać życie twórcy, warsztat pracy, porozmawiać o sztuce i literaturze z: Zofią Kulig (poezja), Bożeną Kurek-Di Maggio (malarstwo), Elżbietą Szymańską-Gulowaty (fotografika), Piotrem Charczukiem (aktorstwo), Ewą Giemzą (twórczość ludowa), Żanetą Plotnik-Krumpietz (śpiew), Marianem Molendą (rzeźbiarstwo), Oskarem Koziołkiem-Goetzem (śpiew), Agatą Gwóźdź (dziennikarstwo radiowe), Joanną Kisiel (taniec), Janem Weznerem (muzyka) i ostatnio z Markiem Bieniem (rysunek).

I najnowsze, dzisiejsze spotkanie, z Magdaleną Beztroską. I nie była to nudna rozmowa o zakurzonych książkach. Bibliotekarka bardzo emocjonalnie porwała dzieci w wir zabawy, były ciekawostki, konkursy, zabawy, nowe wiadomości. Po takim spotkaniu z Sali reprezentacyjnej POK wyszli sami czytelnicy ciekawi książek. Zabawę współprowadziła Anna Szmyt-Boguniewicz instruktor ds. edukacji kulturalnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here