77-latka padła ofiarą oszustwa „na wypadek syna”

1
(fot. policja)

77-letnia mieszkanka powiatu prudnickiego padła ofiarą oszustki podającej się za policjantkę. Kobieta straciła 11 tyś zł.

We wtorek (25.06) na terenie powiatu prudnickiego doszło do oszustwa. 77-letnia została poinformowana przez kobietę podającą się za policjantkę o tym, że jej syn uczestniczył w wypadku. Przekazała jej również, że aby pomóc synowi potrzebna jest kwota 11 tyś zł. – informuje rzecznik prasowy KPP w Prudniku asp. szt. Andrzej Spyrka.

Seniorka uwierzyła swojej rozmówczyni i przekazała wszystkie swoje oszczędności podstawionemu kurierowi.

W związku z tego typu zdarzeniami policjanci kolejny raz przypominają:
• Policjanci nigdy nie zadzwonią z informacją o prowadzonej akcji ani nie poproszą o przekazanie pieniędzy, przelanie ich na konto lub pozostawienie w jakimś miejscu. Jeżeli odebrałeś taki telefon bądź pewien, że dzwoni oszust. Natychmiast się rozłącz i zawiadom Policję.
• Bądź czujny w kontaktach z nieznajomymi i pod żadnym pozorem nie przekazuj im pieniędzy.
• Słysząc w słuchawce prośbę o finansową pomoc rozłącz się i sam zadzwoń do tej osoby, aby zweryfikować tę informację.
• Kieruj się rozsądkiem przy podejmowaniu wszelkich decyzji finansowych.

Apelujemy również do bliskich osób starszych. Zadbajcie o bezpieczeństwo seniorów, szczególnie tych, którzy mają poważne choroby związane ze swoim wiekiem. Powiedzcie im o zagrożeniach, wyczulcie na opisywane przestępcze techniki, z których korzystają oszuści. Porozmawiajcie ze swoimi rodzicami, bądź dziadkami o zagrożeniach ze strony takich osób. Wpłyńcie na osoby starsze, aby kontaktowały się z Wami i pytały za każdym razem o radę.
Nie dajmy się oszukać! Nietypowe sytuacje oraz wszelkie podejrzane prośby o przekazanie pieniędzy zgłaszajmy na Policję.

1 KOMENTARZ

  1. Człowiek skończył za komuny tylko 7 klas i SPZ przy Obuwiu i wie ze nie pisze się „tyś zł” tylko „tys. zł” bo tysiąc nie pisze się przez „ś” tylko „si” a po „tys” ma być kropka bo „s” nie jest ostatnią literą skrótu. Dwa błędy ortograficzne i to dwa razy czyli łącznie 4 błędy ortograficzne w trzech zdaniach. Ach ta dzisiejsza młodzież i to dziennikarz ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here