Zwycięzcy naszej sondy: Maciuch, Zawiślak, Plicko i Bujak

1
(fot. materiały wyborcze kandydatów)

Zakończyliśmy przedwyborczą sondę, w ramach której za pomocą smsowego głosowania można było poprzeć kandydatów na włodarzy gmin w powiecie prudnickim. W sondzie oddano łącznie 2140 głosów.

W Prudniku ponad połowę wszystkich głosów (52,7%) zebrał obecny burmistrz Grzegorz Zawiślak. W trakcie głosowania tylko w jednym tygodniu dał się wyprzedzić Katarzynie Czocharze, która zakończyła sondę z 36,3% poparciem. Leszek Czereba uzyskał 7,5% głosów, a Stanisław Mięczakowski 3,6.

W Głogówku mimo wszystko nieoczekiwane zwycięstwo Piotra Bujaka (50,3%). Nieoczekiwane, ponieważ przez cały okres sondy kandydat oddawał pola głównej konkurentce w sondzie Joannie Kruk i jego sympatycy zaatakowali dopiero na sam koniec jej trwania. Bujakowi dotrzymała kroku Joanna Kruk (43,5%), natomiast Marcin Kus (5,1%), Henryka Tabor (1,1) pozostali poza główną stawką.

Również w Białej zwycięzcą sondy okazał się obecny burmistrz – Edward Plicko (57,1%). To najlepszy wynik jeśli chodzi o proporcje głosów w powiecie prudnickim. Damian Tarnowski uzyskał 27,6% poparcie, Kamil Wiertelarz – 13,3%, natomiast Dawid Pientka – 2.

Lubrza jest jedyną gminą w powiecie prudnickim, gdzie w sondzie nie wygrał obecny włodarz. Tu liderką okazała się być Arleta Maciuch (36,6%), choć tylko z niewielką przewagą nad Damianem Drabkiem (34,2) i Mariuszem Kozaczkiem (29,1).W tym samorządzie wyniki były wyrównane. Czy takie będą również 7 kwietnia?

Dziękujemy wszystkim czytelnikom za aktywny udział w sondzie. Konkurs smsowy nie rości sobie prawa do wskazania jakie są rzeczywiste preferencje wyborców, jest jednak wskazówką aktywności komitetów wyborczych i sympatii zaangażowanych w życie polityczne mieszkańców poszczególnych gmin.

NOWA SONDA WYBORCZA: KTO W DRUGIEJ TURZE W PRUDNIKU (JEŚLI SIĘ ODBĘDZIE)?

Tymczasem mamy dla Was kolejną, szybką zabawę wyborczą. Do piątku (5 kwietnia), do godz. 18:00 w internetowej sondzie pytać będziemy, kto znajdzie się w drugiej turze wyborów na burmistrza Prudnika, jeśli taka będzie miała miejsce (nie odbędzie się jeśli jeden z kandydatów zdobędzie 7 kwietnia ponad połowę wszystkich głosów). Sonda znajduje się na stronie główniej TeraPrudnik.pl oraz pod artykułami.

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here