Nowy numer „Tygodnika Prudnickiego” do kupienia od środy (20 marca)

3

Gorąca kampania wyborcza. Samorządowa kampania wyborcza nabiera rumieńców. Po słabym początku, liderzy poszczególnych komitetów rozpędzają się, na różne sposoby zachęcając do głosowania na swoich kandydatów i zniechęcając do popierania konkurentów. Kandydaci sypią obietnicami jak z rękawa. Gorąco jest w mediach społecznościowych, a w realnym świecie co rusz ktoś informuje o zniszczonym lub zerwanym banerze. W Prudniku nie doszło do debaty, ale na horyzoncie jest kolejna. Jednym słowem wyborcze wzmożenie trwa. Oto, o czym można przeczytać w nowym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego” (20 marca): 

 • Tej rangi wydarzenia sportowego w Prudniku już dawno nie było. W sierpniu czeka Prudnik wielkie, sportowe wydarzenie. Na ulicach miasta znajdzie się meta czwartego etapu wyścigu kolarskiego 81. Tour de Pologne.
 • Wybory 2024. Debata kandydatów odwołana. Będzie inna. Nie odbyła się planowana na 15 marca debata kandydatów na burmistrza Prudnika. Jak do tego doszło opisuje gazeta.
 • Wybory. Miczka kontra Nowak. Przez długi czas wydawało się, że w gminie Walce będzie tylko jeden kandydat do urzędu wójta – popierany przez obecnego Marka Śmiecha – Rafał Miczka. Tymczasem 10 marca chęć kandydowania ogłosiła Monika Nowak.
 • Wybory. Kampania z ministrem Siemoniakiem. Kampania wyborcza rozpędza się. Podczas weekendu w Prudniku gościł minister koordynator służb specjalnych Tomasz Siemoniak oraz senator Piotr Woźniak, który namawiali do poparcia kandydata na burmistrza Prudnika Leszka Czerebę.
 • Gospodarka. To ma być największa inwestycja w strefie. Gmina Prudnik i władze Katowickiej Specjalnej Strefy Inwestycyjnej przygotowują się do zbycia dwóch działek o powierzchni czterech hektarów. Terenem zainteresowany jest inwestor, które chce tam wybudować swój zakład.
 • Na ekranie. „Kiedyś to było”. Powstanie film z Rudziczką w tle. Będzie to krótkometrażowy komediodramat oparty na rodzinnych historiach z czasów powojennych w Rudziczce pod tytułem „Kiedyś to było”.
 • Wójt wysłał pół tony pszenicy do ministra. Wójt gminy Lubrza Mariusz Kozaczek wysłał za pośrednictwem Poczty Polskiej do ministra finansów Andrzeja Domańskiego pół tony pszenicy, którą rolnicy – w ramach protestu przeciwko podwyżkom podatku rolnego – zostawili przed budynkiem Urzędu Gminy.
 • Medyk ze ścianą wspinaczkową. Zespół Szkół Medycznych w Prudniku ma nowe boisko wielodyscyplinarne i ściankę wspinaczkową. Ta ostatnia jest jedną z niewielu tego typu konstrukcji na terenie placówek oświatowych w województwie opolskim.
 • Turystyka. Stu przewodników zwiedzało Prudnik. Blisko 100 przewodników PTTK z województw opolskiego i dolnośląskiego rozpoczęło sezon przewodnicki w Prudniku.
 • Takich budynków nie powinno się remontować. Były biurowiec przy ul. Tkackiej w Prudniku powinien być wyburzony, a jego miejscu powstań nowy obiekt. Byłoby taniej i korzystniej dla estetyki strefy konserwatorskiej. Jak bardzo z sentymentem byśmy traktowali budynki z czasów PRL-u, ich zdecydowana większość nie stanowi wartości dodanej dla estetyki miejskiej przestrzeni. W tle pojawia się temat powiatowego budynku byłej szkoły przy ul. Podgórnej.
 • Z Prudnika nad Odrę po ścieżce rowerowej. Gmina Strzeleczki prowadzi działania zmierzające do budowy nowego odcinka ścieżki rowerowej między miastem a Steblowem w gminie Krapkowice.
 • Łąka zgromadziła pamiątki po Janie Trybule. Łąka Prudnicka dołączyła do miejscowości posiadający własne izby regionalne. Wiejskie muzeum wyróżnia indywidualny charakter, ponieważ niemal w całości poświęcone jest działalności Jana Trybuły, zmarłego w 2011 r. animatora kultury.
 • Walce. Młodzieżowa Rada Gminy wybrana. Gmina Walce ma nową Młodzieżową Radę Gminy II kadencji. Walce mogą pochwalić się najaktywniejszą młodzieżową radą na Śląsku prudnickim.
 • Bukszpanowy Wierzch. O aktualnościach z Wierzchu pisze Marek Karp. Pięknej miejscowości gazeta poświęca trzy czwarte strony.
 • Archiwum Odkrywcy. Święty klejnot u franciszkanów. W połowie XVII wieku hrabia Jerzy III Oppersdorff ciężko zachorował. Szukał ratunku nie tylko u lekarzy, ale przede wszystkim prosił Niebo o łaskę zdrowia. Złożył ślubowanie Bogu, że ufunduje w swoim mieście piękną kaplicę pod wezwaniem św. Antoniego.
 • Czarno-biały Bogusław Zator. Fotografia wykonana przez prudniczanina Bogusława Zatora zakwalifikowała się do finału prestiżowego konkursu MK Jazz Foto im. Marka Karewicza.
 • Felieton. Świąteczne barwy samotności. Zdarzyły się bowiem takie święta, które bardzo przeżywałam pełna spokoju i uniesień duchowych, a tu drugi dzień świąt, dostałam telegram, że w niedzielę wielkanocną zginął  jedyny syn…
 • Poezja. Dwa są światy. Poezja Aliny Nowak. W czwartek 14 marca w Prudnickim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie autorskie w ramach cyklu Preteksty z Aliną Barbarą Nowak, związane z promocją wydanej pod koniec ubiegłego roku książki poetyckiej „Dwa są światy”.
 • Sport (piłka nożna). Derby powiatu dla Fortuny. Długimi okresami optyczną przewagę posiadał faworyzowany zespół Fortuny, ale raził zaskakująco słabą skutecznością. Jedyna bramka zapewniająca gościom komplet punktów padła w szczęśliwych okolicznościach w zupełnie niegroźnej sytuacji podbramkowej. (Pogoń Prudnik – Fortuna Głogówek)

>> TYGODNIK PRUDNICKI W E-PRENUMERACIE TANIEJ. SPRAWDŹ!!! <<

3 KOMENTARZE

 1. Kazdemu go glosowal na ta koalicje 13 grudnia powini wlac do domu gnojowice. Tak aby nie bylo by co sprzatac. Wiosna juz niebawem wiec i tak na szparagi pojada i moga nie wracac

 2. Kaziu, Kaziu ty masz racje !!

  Ale cholocie wydawalo sie , ze moze miec jeszcze lepiej , wynoszac do wladzy sobie podobnych kolesiow :
  marnego dziennikarzyne – placzliwego kreciela na marszalka sejmu , szatniarza z unii jewropejskiej na premiera , a Niewczasa – ( to taki polski Sokrates ) – no , na co tam ? Moze kardynalem go zrobic – bo podobno to ekspert od religii chrzescijanskiej , od kiedy opublikowal poradnik , jak to nalezy opilowywac katolikow.
  Wiceministrem rolnictwa zostal taki jeden , co to z daleka na polu raz widzial jak to kombajn jedzie i przenice od kukrydzy odroznic potrafi – prawdziwy ekspert !!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here