Nowy numer „Tygodnika Prudnickiego” do kupienia od środy (6 marca)

4

Wyślij sms i wybierz burmistrza oraz wójta. Zaczynamy przedwyborczy sondaż, w ramach którego uczestnicy wybiorą burmistrzów Białej, Głogówka, Prudnika oraz wójta gminy Lubrza. Oto, o czym można przeczytać w nowym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego” (6 marca):

 • Wybory 2024. Chce ożywić miasto. Obniżenie pensji burmistrza do minimum, zapewnienie o niezasiadaniu w radach nadzorczych i realizacja szeregu pomysłów na rzecz mieszkańców gminy Prudnik, o tym mówił podczas środowej konferencji kandydat na burmistrza z komitetu Tak! Dla Ziemi Prudnickiej, Stanisław Mięczakowski.
 • Prudnik moja mała Ojczyzna. Radna miejska Prudnika Zofia Zeprzałka – Krzemień podsumowuje swoją działalność w samorządzie, zapowiadając kogo poprze w najbliższych wyborach. Sama nie będzie już kandydowała.
 • Bobry zadziałały, trzeba było zmienić szlak. Na polsko-czeskiej granicy w okolicach Wieszczyny bobry rozbudowały swoje konstrukcje, całkowicie zalewając odcinek żółtego szlaku i znajdujące się tam drewniane kładki. Działacze PTTK postanowili temu zaradzić.
 • Zawody bokserskie po pół wieku w Prudniku. W sierpniu 1978 roku rozwiązano sekcję bokserską Pogoni Prudnik, kończąc liczącą – z przerwą – ponad trzy dekady historię tej dyscypliny na ziemi prudnickiej. Tymczasem od pewnego czasu pięściarze znów trenują w Prudniku, a w marciu odbędą się w tym mieście profesjonalne zawody bokserskie.
 • Archiwum Odkrywcy. Hej, podróżniku, zatrzymaj się na chwilę. W zakątku korfantowskiego kościoła pw. Trójcy Świętej wznosi się stary, okazały pomnik nagrobny. U jego szczytu znajduje się rzeźba naturalnych rozmiarów leżącego rycerza, a poniżej, w otoczeniu aniołów, łacińska inskrypcja z odniesieniem do Prudnika, Białej i… polskiego króla. Kim był wojownik z przeszłości?
 • Warsztaty wokalne dla seniorów. We wtorek 5 marca w Sali reprezentacyjnej Prudnickiego Ośrodka Kultury odbyły się warsztaty wokalnej dla seniorów poprowadzone przez śpiewaka i chórmistrza Oskara Koziołka-Goetza z Głogówka. Zapowiada się bardzo twórczy cykl spotkań.
 • Brrr, dyktando! Prudnickie Międzyszkolne Dyktando odbyło się po raz piąty. Gazeta publikuje wyniki oraz treść dyktanda. Można się sprawdzić!
 • Zaproszenie. Spotkanie z Aliną B. Nowak. W połowie marca w Prudnickim Ośrodku Kultury odbędzie się spotkanie autorskie z Aliną Nowak, związane z promocją jej książki poetyckiej „Dwa są światy”, wydanej pod koniec minionego roku.
 • Adam Snopek Show. W niedzielę 22 lutego w Lubrzy odbył się koncert Adam Snopek Show.
 • Bilet na scenę w Krakowie. Tomasz Winkler, uczestnik Warsztatu Terapii Zajęciowej Bonifratrów w Prudniku zwycięzcą II etapu eliminacji regionalnych 24. Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Albertina 2024”.
 • PLEBISCYTY SPORTOWY. Stawką wielki finał! Wybierz Najpopularniejszego Sportowca, Młodego Sportowca, Trenera oraz Działacza Sportowego Ziemi Prudnickiej 2023.
 • Sport (nordic walking). To już za miesiąc! W sobotę 6 kwietnia  ponownie będziemy gościć w Prudniku setki zawodników nordic walking.
 • Sport (piłka nożna). Kadra nabiera kształtów. W ostatnim meczu kontrolnym przed rundą rewanżową widoczny był postęp w grze Pogoni i coraz lepsza atmosfera w zespole.
 • Sport (karate WKF). Kontrolny start karateków Zarzewia. Na kontrolny sprawdzian formy budowanej w okresie przygotowawczym do tegorocznego sezonu startowego, karatecy Zarzewia Prudnik w trzynastoosobowym składzie udali się do Lubina i wzięli udział w turnieju „Arashi kids” w karate WKF.

>> TYGODNIK PRUDNICKI W E-PRENUMERACIE TANIEJ. SPRAWDŹ!!! <<

4 KOMENTARZE

 1. Ja uwazam , ze najlepiel byloby , gdyby ludzie we wszystkich miastach i gminach powiatu prudnickiego wybrali nowych , bo ci dotychczasowi pokazali , ze nic – oprocz noszenia krawatow – i brania dobrych pieniedzy ( np. wojt Lubrzy zarabia prawie dokladnie tyle samo co prezydent miasta Krakowa -Majchrowski.) nie potrafia.

  • Tak na ślepo? Zainteresujcie się kandydatami, kim są, jakie mają charaktery, co zrobili w życiu, jak prowadzą kampanię. Argumenty, a nie bzdety nowy – stary.

  • Nowi to Jak granat , puki lezy w zbrojowni z nieruszana zawleczka jest ok, Starzy to jak grant bez zawleczki ,dotkniesz I BUM!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here