Przebudowa ulic Chrobrego, Kochanowskiego i Ogrodowej w Prudniku. Został wyłoniony wykonawca

1
(fot. Damian Wicher-Sienkiewicz)
W najbliższych dniach zostanie podpisana umowa między gminą Prudnik, a wykonawcą przebudowy ulic Chrobrego, Kochanowskiego i Ogrodowej w Prudniku.
Pod koniec ubiegłego roku Gmina Prudnik otrzymała dofinansowanie  na realizację zadania wieloletniego pn. Przebudowa i rozbudowa ciągu ulic Ogrodowa, Chrobrego i Kochanowskiego. Wyłoniony został już Wykonawca, a w najbliższych dniach zostanie podpisana z nim umowa.
Prace w ramach inwestycji obejmą m.in.: wymianę istniejącej nawierzchni bitumicznej oraz budowa nowych odcinków ulic wraz z wykonaniem podbudowy kamiennej, – remont i przebudowa chodników, zjazdów na posesję, wpustów ulicznych z przyłączami, oświetlenia ulicznego, budowa odcinków ścieżek pieszo rowerowych, nowych odcinków kanalizacji deszczowej, miejsc parkingowych, wykonanie nowej organizacji ruchu, elementów małej architektury i terenów zieleni urządzonej, wycinka kolidujących drzew oraz nasadzenia zieleni niskiej ozdobnej.
Zmodernizowany zostanie odcinek o łącznej długości 1,246 km.
(źródło: Gmina Prudnik)

 

(mat. Gmina Prudnik)
(mat. Gmina Prudnik)
(mat. Gmina Prudnik)

1 KOMENTARZ

  1. Ścieżka rowerowa i piesza przez Chrobrego będzie hitem turystycznym Prudnika dla rowerzystów i pieszych.
    Z całej Polski ludzie będą przyjeżdżać aby pooglądać największą ilość słynnych już w całej Polsce „prudnickich beztynkowców”. Jeszcze w planach uwzględnić ścieżkę przez Morcinka. I będzie kompletna trasa rowerowa pt. „Rudery Prudnika” i zacznie się na Nyskiej 20, poprzez ruiny Frotex-u (po obu stronach drogi), Chrobrego 49 (wysmalone chyba wszystkie okna), dalej przez beztynkowe Chrobrego i Kochanowskiego a dalej kulminacja beztynkowców na Morcinka oraz z Alei Miłej będzie można podziwiać też beztynkoce na Młyńskie a potem ścieżką rowerową przez Młyńska i ten trójkąt. Jest „Via Montana” do Jindrichova a teraz ładnie oznakować i będzie „Via Rudery”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here