Powiat Prudnicki najwyżej w historii, najlepiej w województwie!

3
(fot. Powiat Prudnicki)

Podczas XXX Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich w Karpaczu (13-14.03.br.), starosta Radosław Roszkowski odebrał prestiżową nagrodę za 6. miejsce Powiatu Prudnickiego w corocznym rankingu Związku, wśród samorządów do 60 tys. mieszkańców (jest ich ponad sto). To najwyższa w historii pozycja, zdobyta przez Powiat Prudnicki, który zgromadził 41741 pkt. Jest to szczególnie cenne, biorąc pod uwagę fakt, że ten prestiżowy ranking rozstrzygany jest na parę tygodni przed wyborami samorządowymi w Polsce i większość powiatów jest żywo zainteresowana korzystnymi wynikami. Ranking ocenia pracę i aktywność starostw i działania prorozwojowe ich, oraz jednostek podległych, takich jak np. PUP,  PCPR, placówki szkolnictwa średniego. Bardzo wysoko w w/w rankingu, bo na 7. miejscu, wśród powiatów o liczbie ludności 60-100 tys. uplasował się tradycyjnie Powiat Kędzierzyńsko-Kozielski.

Eksperci Związku Powiatów Polskich ocenili samorządy pod kątem wielu kryteriów, w dziesięciu grupach tematycznych, takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego i obywatelskiego; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; promocja rozwiązań z zakresu edukacji, kultury i sportu; wspieranie działań na rzecz społecznej gospodarki rynkowej; wspieranie działań na rzecz bezpieczeństwa publicznego; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa oraz działania promocyjne.

 

Starosta Radosław Roszkowski podczas zgromadzenia Związku (fot. Powiat Prudnicki)

– To kolejny nasz ogromny sukces, który nie byłby możliwy bez wielkiego zaangażowania kluczowych pracowników Starostwa, wsparcia Radnych, Zarządu Powiatu i kadry jednostek podległych. Miniony rok obfitował w wiele inwestycji drogowych ale również w pomoc społeczną bezpieczeństwo, zdrowie i edukację mieszkańców. Zaangażowanie popłaca i możemy się dziś cieszyć z rekordowego wyniku, dziękuję tym wszystkim, którzy przyłożyli do tego swoją rękę, podkreślił Starosta Radosław Roszkowski

Samorząd Powiatu Prudnickiego regularnie plasuje się w ostatnich latach w czołówce ogólnopolskiego rankingu ZPP, a nawet w jego pierwszej „dziesiątce”, w ubiegłorocznej edycji zajął miejsce 10., dwa lata temu 7. Za rok 2023 najwyżej sklasyfikowany został Powiat Augustowski (47310 pkt.) natomiast wśród powiatów w województwie opolskim 16. miejsce zdobył Powiat Namysłowski a 17. Krapkowicki.

Warto podkreślić, że Starostwo Powiatowe w Prudniku, osiąga obecnie bardzo dobre rezultaty także w bardzo prestiżowych ogólnopolskich rankingach Czasopisma Samorządowego „Wspólnota”, np. w zakresie niskich kosztów utrzymania urzędu i administracji czy wysokości powiatowych inwestycji w przeliczeniu na jednego mieszkańca.

Pracownicy Starostwa cieszą się z uzyskanego miejsca w rankingu (fot. Powiat Prudnicki)

Doceniany jest także sam starosta Roszkowski, uhonorowany tytułem Samorządowca 20-lecia i wybrany do Zarządu Związku Powiatów Polskich, czy skarbnik Larysa Zamorska, nagradzana w rankingach powiatowych skarbników. Te znaczące wyróżnienia nie byłyby oczywiście możliwe bez zbiorowego wysiłku pracowników, wśród których na pierwszy plan wysuwa się ogromnie zaangażowana sekretarz powiatu, Agnieszka Zagórska.

[Artykuł sponsorowany/Monitor Powiatowy – Powiat Prudnicki]

 

3 KOMENTARZE

  1. Jakoś nie przekłada się to na życie a im bardziej obecna władza stara się o następną kadencję tym bardziej mnie do siebie zniechęca i zagłosuje na zupełnie nowych ludzi bo w nowych jest przynajmniej ta nadzieja że coś się zmieni starej ekipie już dziękujemy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here