Most tymczasowy w Głuchołazach gotowy

2
(fot. Gmina Głuchołazy)
Tymczasowy most w Głuchołazach przeszedł próby wytrzymałościowe
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu poinformowała przeprowadzeniu przez wykonawcę  próbnego obciążenia dla mostu tymczasowego wybudowanego nad rzeką Biała Głuchołaska. Konstrukcja powstała w związku z planowanym wyburzeniem starego obiektu i budową nowego o wysokich parametrach nośności oraz w zakresie przepływu wód.
– Podczas próbnego obciążenia statycznego dla tego obiektu wykonano obserwację i szczegółowe pomiary w zakresie przemieszczeń, ugięć oraz osiadań dla poszczególnych elementów obiektu. Most obciążono czterema samochodami ciężarowymi o wadze 32 ton każdy, które ustawiane były w różnych lokalizacjach. Obecnie trwa analiza wyników tych badań – informuje Urząd Miejski w Głuchołazach – Uruchomienie tymczasowej przeprawy w ramach rozbudowy DK40 w Głuchołazach planowane jest na przełomie marca i kwietnia. Most tymczasowy jest przewidziany dla ruchu kołowego w obu kierunkach oraz ruchu pieszych (po jednej stronie obiektu zlokalizowany jest chodnik). Długość obiektu to 47 m, szerokość 10 m. Rozpoczęcie prac związanych z rozbiórką starego obiektu mostowego nad rzeką Biała Głuchołaska i budową nowej trzyprzęsłowej przeprawy planowane jest po uruchomieniu dla ruchu obiektu tymczasowego.
Jest to jedyna przeprawa nad Białą Głuchołaską w kierunku przejścia granicznego Głuchołazy – Mikulovice.
(źródło: Gmina Głuchołazy/Głuchołazy Miasto i Gmina)
(fot. Gmina Głuchołazy)
(fot. Gmina Głuchołazy)

2 KOMENTARZE

  1. Przecinanie wstęgi to jak rozbicie butelki szampana o burtę wodowanego statku, były przypadki ze butelka zrobiła dziurę w burcie ,albo wodowany statek zanurzył się od razu caly w wodzie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here