Kiermasz na rzecz siedmioletniego Mikołajka z Racławic

0

W Racławicach to już tradycja, że środki pozyskanie w ramach Kiermaszu Wielkanocnego trafia na rzecz potrzebujących. W tym roku jest to siedmioletni Mikołaj Kudlek z Racławic Śląskich. Mikołaj jest dzieckiem autystycznym, pozostającym pod stałą opieką specjalistów.

– Podczas kiermaszu do kupienia będą ozdoby z drewna, rękodzieło, poduszki, wianki, palmy wielkanocne, pyszne ciasta i wiele innych świątecznych przedmiotów – zapowiadają organizatorzy.

Kiermasz odbędzie się w najbliższą niedzielę (17 marca) w godz. 10.00 – 14.00 w Kawiarni Amazonka.

O MIKOŁAJKU

Mikołaj urodził się w 2017 roku jako zdrowe dziecko. Rozwijał się prawidłowo, nic nie wzbudzało naszych podejrzeń aż do momentu, kiedy jego mowa stanęła w miejscu. Zaczęły pojawiać się inne symptomy takie jak brak kontaktu wzrokowego, brak reakcji na imię, niechęć do obcych ludzi, wybiórczość pokarmowa, wycofanie się z naszego świata. Mikołaj nie zwracał uwagi na inne dzieci. Wolał się bawić sam i układać w rzędzie pociągi.

Synek nie odczuwa poczucia zagrożenia. Jest w stanie wybiec na ulicę prosto pod koła samochodu, czy skoczyć z dużej wysokości, ponieważ nie wie, że jest to niebezpieczne. Po licznych wizytach u specjalistów postawiono diagnozę. Okazało się, że u Mikołaja rozwija się w spektrum autyzmu. Jest z nami, ale jakby go nie było.

Od momentu, kiedy dowiedzieliśmy się, że nasz synek rozwija się w swoim świecie, robimy wszystko, by do nas wrócił. Mikołaj uczęszcza kilka razy w tygodniu na terapię psychologiczną, logopedyczną, SI. Wiąże się to z bardzo dużymi kosztami, dlatego zwracamy się do Państwa o wsparcie. Każda złotówka to dla Mikołaja krok w stronę naszego świata. Z góry dziękujemy za każdą pomoc.

Możesz wesprzeć Mikołaja wpłacając darowiznę lub przekazując 1,5% podatku.

WPŁAĆ DAROWIZNĘ:

  • TYTUŁ PRZELEWU: „Mikołaj Kudlek”
  • ODBIORCA: Opolskie Stowarzyszenie Rehabilitacji, ul. Samborska 15, 45-316 Opole
  • NR KONTA: Plusbank 34 1680 1235 0000 3000 1461 2426 (nr SWIFT: IVSE PL PP)

 

Wpłać darowiznę PayU (przelew, karta płatnicza, BLIK)

  • cel darowizny: „Mikołaj Kudlek”

 

PRZEKAŻ 1,5% PODATKU:

  • KRS 0000273196
  • CEL SZCZEGÓŁOWY: „Mikołaj Kudlek”

 

źródło: Opolskie Stowarzyszenie Rehabilitacji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here