[FOTO/WIDEO] Tak było na debacie w Prudniku

16

Kandydaci na stanowisko burmistrza Prudnika starli się na scenie sali reprezentacyjnej Prudnickiego Ośrodka Kultury. Półtoragodzinna debata Radia Opole z każdą minutą rozkręcała się, również dzięki emocjom publiczności. Były brawa, okrzyki z sali, rzadziej cięte riposty między kandydatami.

Kandydaci sumiennie odpowiadali na pytania, choć czasem zupełnie nie na temat. Chwilami było nudnawo, czasem pikantnie. Pytania od publiczności w większości pochodziły od kandydatów na radnych i miały dwa cele – pierwszy do swojego kandydata, żeby się czymś pochwalił i drugi do kandydata wrażego obozu, żeby musiał się z czegoś tłumaczyć.

Tak jak to było podczas debaty pięć lat temu, tak i teraz, głównym adresatem pytań, zwłaszcza od innych kandydatów, był obecny burmistrz, tym razem Grzegorz Zawiślak. Były też drobne prezenty, Grzegorz Zawiślak wręczył kontrkandydatom świąteczne dekoracje, a Stanisław Mięczakowski statuetki strażaka.

Pytania padające na debacie w większości nie były odkrywcze. Komitety przed 27 marca w mediach społecznościowych w większości odkryły swoje argumenty, więc wystarczyło dobrze odrobić zadanie domowe, by przygotować się na „niewygodne” pytania.

Debatę w całości można obejrzeć na kanale YouTube Radia Opole (link wyżej). Spotkanie poprowadził Ireneusz Prochera.

7 kwietnia mieszkańcy gminy Prudnik wybiorą jednego z czterech kandydatów na burmistrza: Katarzynę Czocharę, Leszka Czerebę, Stanisława Mięczakowskiego lub Grzegorza Zawiślaka. Jeśli żaden z nich nie uzyskany ponad połowy wszystkich głosów, wówczas odbędzie się druga tura wyborów.

Więcej o debacie w ostatnim przed wyborami numerze Tygodnika Prudnickiego – 3 kwietnia.

Fot. Andrzej Dereń

16 KOMENTARZE

  1. Przecież on ma własny Komitet Wyborczy, jeszcze parę komentarzy wcześniej był w PiS teraz już w PO KO? Jutro ktoś napisze że lewica Ale cuda na kiju . Ale nie zmienia to faktu że czas już wybrać nowego burmistrza i radę gminy.

  2. A ten Wójtowicz od Stacha czasem nie pisał donosów na dyrekcję szkoły ? Konfident jak Stasiu M ? W wojsku to Stasiu był gwiazdą donosów/

  3. Etatowy uczestnik wszystkich imprez w Prudniku, stwierdzil ze nie bedzie kandydowal na stanowisko burmistrza mimo ze ma zaskakujacy program wyborczy!!

  4. Tylko grupowe zwolnienia nierobów z UM i innych mu podległych przyniosą oczekiwany efekt. Sama zmiana burmistrza nic nie wniesie.

  5. Tak beznadziejnej debaty, to w życiu nie widziałem i nie słyszałem. Poza gremialnym atakiem na obecnego burmistrza, ani Czochara i Mienczakowski nic nie oferują. Poza pyskówkami i obiecankami gruszek na wierzbie , zero,nul. Oni nie mają pojęcia o wysokości budżetu jakim mozna dysponować i na co go wydać. Liczę na mądrość prudniczan i na żaden pisowski nominat nie zajmie miejsca w samorządzie gminy , powiatu i województwa. Kto wydał zezwolenie na wieszanie pisowskich plakatów na latarniach?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here