Dwa są światy

0
(fot. Grzegorz Weigt)

W czwartek 14 marca, w Prudnickim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie autorskie z Aliną Nowak, związane z promocją jej książki poetyckiej „Dwa są światy”, wydanej pod koniec minionego roku.

Alina Barbara Nowak dała się do tej pory poznać jako osoba prowadząca spotkania z innymi autorami, poetami (przez lata pracowała jako nauczyciel języka polskiego, co też znalazło wydźwięk podczas spotkania). Chociaż było wiadomo, że pisze wiersze, bierze udział w konkursach literackich (z sukcesami), pojawiała się w antologiach poetyckich. W końcu zadebiutowała własną publikacją, pod koniec 2023 roku ukazał się jej pierwszy zbiór wierszy pt. „Dwa są światy”.

„Dwa są światy” to książka zbierająca wiersze z wielu lat, początek i podsumowanie pewnego okresu. Zbiór bardzo dojrzały, przemyślany, około 70 utworów ułożonych w dwóch częściach, podejmujących tematy trudne, związane z cierpieniem, odchodzeniem, dotykające najistotniejszych spraw życia. Wstęp do książki napisał Edward Przebieracz, redaktor zbioru. Książkę wydało Wydawnictwo św. Macieja Apostoła w Lublińcu. O publikacji, ale też o twórczości w ogóle, o poezji, rozmawiano podczas spotkania w sali reprezentacyjnej Pałacu Fränkla w Prudniku, w ramach cyklu #Preteksty.

Na wieczór z poezją zaprosiła dyrektor POKiBP Sylwia Gawłowska-Müller, spotkanie poprowadziła Zofia Kulig. Obecny był redaktor Edward Przebieracz z Lublińca. Do rozmowy włączyli się również poeci: Wojciech Ossoliński, Jan Szczurek, Daniela Długosz-Penca oraz czytelnicy, bliscy znajomi jak: Stanisław Derda, Agnieszka Budzyńska, Dorota Barysz. Pięknie wiersze Aliny Nowak czytała Ewa Radomska-Żelazko, znana z działalności teatralnej w Białej.

Relacja ze spotkania wkrótce w „Tygodniku Prudnickim”, zapis wideo jest też dostępny na profilu fb Prudnickiego Ośrodka Kultury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here