Boks w Pogoni!

0
Bogdan Batko (z prawej) i Janusz Zarankiewicz. (fot. prywatne)

W Pogoni Prudnik znowu, jak za dawnych lat, funkcjonować będzie sekcja bokserska. Co prawda nie w MKS, lecz w MUKS, którego pomysłodawcą był starosta prudnicki Radosław Roszkowski.

Na początku swojej działalności klub prowadził treningi dla piłkarek nożnych (występowały głównie w Łące Prudnickiej), obecnie zajmuje się szkoleniem tenisistów stołowych i szachistów. Teraz przyszedł czas na boks. Funkcję prezesa MUKS Pogoń sprawuje Wiesław Kopterski, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. I to właśnie w szkolnej hali przy ul. Prężyńskiej prowadzone będą zajęcia. Treningi mają ruszyć w kwietniu. Głównym szkoleniowcem został Bogdan Batko. Były pięściarz Pogoni (aktualnie przedsiębiorca) może liczyć na wsparcie m.in. Janusza Zarankiewicza, brązowego medalisty Igrzysk Olimpijskich w Seulu. Za prywatne pieniądze zakupił już sprzęt. Dwanaście jednostek treningowych (każda po 1,5 godz.) ma kosztować ok. 80 zł miesięcznie.

– Co niektórzy pobierają nawet 20-25 zł za godzinę, z zegarkiem w ręku – mówi Bogdan Batko. – Zapraszamy wszystkich miłośników boksu do Pogoni. Warto spróbować swoich sił.

Do tematu wrócimy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here