Bezpiecznie po wyremontowanych drogach

4
Droga Powiatowa nr 1250 w Skrzypcu (Powiat Prudnicki)

W mijającej kadencji Samorządu Powiatowego w Prudniku zrealizowane zostały modernizacje kilku kluczowych powiatowych dróg. W ostatnim Monitorze Powiatu informowaliśmy o inwestycjach drogowych oddanych w ubiegłym roku, w tym przypominamy dwa zadania, zakończone w 2020 r., które przyniosły ponad 10 kilometrów kompleksowo wyremontowanych dróg.

Pierwsza inwestycja objęła przebudowę powiatowej drogi relacji Trzebina –  Skrzypiec. Modernizacja przebiegała na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową nr 41 w Trzebinie,  do drogi powiatowej nr 1250 w Dytmarowie, łącznie 5,8 kilometra. Dzięki zadaniu udało się de facto scalić nową nawierzchnią przejścia graniczne w Krzyżkowicach oraz Trzebinie. Modernizacja kosztowała prawie 9 milionów złotych. Zarządowi Powiatu udało się pozyskać 6,2 miliona dofinansowania z funduszy europejskich, które zarząd województwa przeznaczył na drogi lokalne (PROW), 1,5 mln zł dołożyła też Gmina Lubrza, a współpraca z wójtem Kozaczkiem przy zadaniu była doskonała.

Październik 2020. Uroczyste oddanie do użytku drogi Biała – Górka Prudnicka . Od lewej burmistrz Białej Edward Plicko, starosta Radosław Roszkowski, wicestarosta Janusz Siano. (Powiat Prudnicki)

Sprawnie udało się zrealizować modernizację drogi relacji Biała – Górka Prudnicka. Prace rozpoczęto w listopadzie 2019 r., a oddanie drogi do użytku nastąpiło w październiku 2020 r. Długość zmodernizowanego odcinka to 5,5 km., koszt przedsięwzięcia wyniósł 8 milionów zł., z czego 4 miliony pochodziły z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych, natomiast po 2 miliony dołożyły: Samorząd Powiatu Prudnickiego i Gmina Biała.

Ta inwestycja jest dla nas niezwykle istotna, jako że finalizuje ponad 10-letnią pracę Samorządu Powiatu Prudnickiego nad przebudową drogi Biała-Pogórze. Ten odcinek, który łączy miasto Biała z Górką Prudnicką, jest ważny również ze względów bezpieczeństwa w regionie, ponieważ pełni funkcje ewentualnego objazdu dla drogi wojewódzkiej 414 –  mówił starosta Radosław Roszkowski, dziękując burmistrzowi Edwardowi Plicce za pomoc w realizacji zadania.

[Artykuł sponsorowany/Monitor Powiatowy – Powiat Prudnicki]

4 KOMENTARZE

  1. To dobrze że coś robicie i wstązki przecinacie po to ludzie was wybierali ale po co o tym ciągle mówic to wasza praca i za to bierzecie pieniądze a to wszystko teraz pod publikę bo zbliżają się wybory…ja dam szansę innym

    • Zgadza się, dać szansę innym i wybrać innego burmistrza i Radę gminy też by wypadało zmienić nie głosować na tych co byli za podwyżkami jak ludzie pracę tracili w czasie covidu. Kiedy następna podwyżka za śmieci , wodę i ścieki? Zaraz po wyborach w kwietniu i kolejna w październiku?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here