Włamywał się i kradł. 56-latek usłyszał 36 zarzutów

3
(fot. KPP Prudnik)

Zakończyło się postępowanie prudnickich kryminalnych wobec 56-letniego mieszkańca województwa śląskiego, który dopuścił się kradzieży kilkunastu aut oraz szeregu włamań i kradzieży. Zdarzenia miały miejsce na terenie czterech województw.

Pod koniec 2022 roku prudniccy kryminalni otrzymali informację o kradzieży osobowego seata z jednej z posesji na terenie gminy Prudnik. Śledczy do tej sprawy zatrzymali 56-letniego mieszkańca województwa śląskiego. Natomiast pojazd znaleziony został na terenie Gdańska. Szybko też wyszło na jaw, że 56-latek od 10 lat był poszukiwany sześcioma listami gończymi za przestępstwa popełnione przeciwko mieniu. Mężczyzna, posługując się fałszywymi danymi, skutecznie ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Jak się okazało, był to dopiero początek długiej listy jego problemów.
– Śledczy dzięki wytężonej oraz wnikliwej pracy ustalili, że 56-latek odpowiedzialny jest również za kradzież kilkunastu innych aut oraz szeregu włamań i kradzieży. Zatrzymany tych przestępstw miał dopuścić się na terenie województw: świętokrzyskiego, śląskiego, opolskiego oraz małopolskiego – informuje oficer prasowy KPP w Prudniku asp. szt. Andrzej Spyrka. – Podejrzany oprócz pojazdów kradł głównie pieniądze oraz przedmioty wartościowe. Śledczy odzyskali skradzione mienie o wartości ponad 160 tys. złotych. Łączne straty spowodowane przestępczą działalnością mężczyzny szacuje się na ponad 700 tys. złotych. 
Zebrany przez policjantów materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na przedstawienie mieszkańcowi województwa śląskiego łącznie 36 zarzutów. Na poczet przyszłej kary zabezpieczono mienie o wartości ponad 460 tys. złotych. 56-latek działał w warunkach recydywy. Grozi mu teraz do 15 lat więzienia. Trafił do aresztu śledczego.

Akt oskarżenia przeciwko 56-latkowi początkiem roku trafił już do sądu. (źródło: KPP Prudnik)

3 KOMENTARZE

  1. Ale są liczne błędy ortograficzne w artykule !!! Nie pisze się „tyś. zł” tylko „tys. zł” gdyż w „tysięcy” nie ma „ś”.
    Do podstawówki trzeba się wrócić autorze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here