Wiemy, kto poprowadzi Pogoń

0
fot. Andrzej Dereń

Nie Waldemar Bedryj, jak wcześniej zapowiadano, lecz Mariusz Półchłopek będzie pierwszym terenem czwartoligowej Pogoni Prudnik. Nowy szkoleniowiec – jak ustaliliśmy w klubie – rozstał się już z LZS Ścinawa Nyska-Korfantów, który prowadził ostatnio w rozgrywkach klasy A.

Półchłopek był już trenerem seniorskiej Pogoni. Jesienią 2020 roku pracował z zespołem przez miesiąc. Pochodzący z Kielc 50-latek w przeszłości szkolił też „dorosłe” drużyny Polonii Nysa czy Racławii Racławice Śl. Najdłużej był związany z prudnicką Spartą, gdzie trenował młodych adeptów futbolu. Zasiadał w Radzie Miejskiej Prudnika, a przez wiele lat sprawował stanowisko dyrektora tutejszego Domu Pomocy Społecznej, które stracił po wybuchu „afery ziemniaczanej”. Asystentem Półchłopka będzie wspomniany Bedryj. Obaj szkoleniowcy są też członkami zarządu MKS Pogoń: Bedryj jest prezesem, a Półchłopek jednym z dwóch wiceprezesów. Obaj też prowadzić będą młodzieżowe ekipy Pogoni.

Pogoniści wrócą na ligowe boiska 9 marca (domowy mecz z Victorią Chróścice). Do bezpiecznej lokaty w tabeli 4. ligi tracą 13 punktów. W kadrze zespołu doszło do sporych roszad. Postawiono na zawodników z lokalnego środowiska, choć jest też kilka nazwisk z zewnątrz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here