Nowy numer „Tygodnika Prudnickiego” do kupienia od środy (28 lutego)

7

Nocny, magiczny Prudnik. Prudnik posiadała wiele ładnych zakątków i pięknych zabytków i choć sporo jest do zrobienia jeśli chodzi o odnowę setek starych kamienic, to trudno odmówić miastu uroku. Co jednak zrobić, by podbić wizualny wizerunek miasta i uczynić go atrakcyjnym? Na przykład umiejętnie iluminować. Oto, o czym można przeczytać w nowym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego” (28 lutego):

 • Wybory 2024. Marcin Kus kandyduje na burmistrza Głogówka. Marcin Kus będzie kandydatem komitetu Gmina Głogówek Wspólna Sprawa na stanowisko burmistrza.
 • Wybory 2024. Arleta Maciuch powalczy o fotel wójta gminy Lubrza. Prudnickie struktury Prawa i Sprawiedliwości stawiają na kobiety. Po Katarzynie Czocharze, która ogłosiła kandydowanie na burmistrza Prudnik, przyszła kolej na Arletę Maciuch.
 • Wykluczenie społeczno-ekonomiczne. Podobno ziemia prudnicka rolnictwem stoi, a regionalne strategie wprost zawierają stwierdzenia, że w tym kierunku powinien rozwijać się powiat prudnicki. Skoro tak, to dlaczego w naszym powiecie nie ma oddziału terenowego Kasy Rolniczych Ubezpieczeń Społecznych, choć są takie aż w siedmiu miastach regionu?
 • W Prudniku nikt nie protestował. Opolanie protestują przeciwko planom wyburzenia dawnej cementowni. Walory niezarejestrowanego jako zabytek prywatnego obiektu doceniają niemal wszyscy – od konserwatora zabytków, przez władze miasta, do muzealników. Jak bardzo to inne podejście do tego w Prudniku.
 • Rudziczka. Oszczędzaj wodę! Dbaj o przyrodę. To kolejny projekt ekologiczny realizowany w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Rudziczce we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu.
 • Święci na blasze odchodzą w niepamięć. Malowane na blasze obrazy stanowią ciekawe uzupełnienie lokalnej architektury. Część z nich jest w złym stanie i czeka na odnowę.
 • Wędrowiec. Dzieje się w PTTK. Prudnicki oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego to jedna z najaktywniejszych organizacji nie tylko na ziemi prudnickiej.
 • Wędrowiec. Pociąg jak za dawnych lat. Na magistrali podsudeckiej ponownie pojawi się historyczny skład kolejowy.
 • Wędrowiec. Ferie w ciepłych Emiratach Arabskich. Czy wycieczka do Dubaju to niedościgłe marzenie? Nic z tych rzeczy. Bilet lotniczy, pobyt, a nawet miejscowe jedzenie, są w cenach, które wielu mogą zaskoczyć. Czy warto polecieć do Dubaju i jakie atrakcje czekają tam na nas, o tym pisze Agnieszka Wilk.
 • Opinie. Dekonstrukcja oświaty. O obawach związanych ze zmianami w programie nauczania polskich szkół pisze Grzegorz Weigt.
 • Kultura. Magia radia. W środę 21 lutego w Prudnickim Ośrodku Kultury odbyło się kolejne spotkanie z cyklu edukacji kulturalnej najmłodszych „A kuku! Kultura!”. To już dziewiąta odsłona spotkań z dziećmi kultury i pierwsza w tym roku. Gościem była prudniczanka Agata Gwóźdź.
 • Felieton. Czytanie jest obecnie luksusem. Dobrze wiem, jak pod koniec XIX wieku czytanie czegokolwiek było ważne w każdej szanującej się rodzinie. U mojego dziadka gazety czytano w domu na głos – pisze Bożena Tokar-Matkowska.

>> TYGODNIK PRUDNICKI W E-PRENUMERACIE TANIEJ. SPRAWDŹ!!! <<

7 KOMENTARZE

 1. Jeszcze żeby w tym nocnym magicznym Prudniku było bezpiecznie bo tak naprawdę strach chodzić po zmroku ulicami miasta

  • Po to między innymi jest ten program. Żeby nie było ciemno i niebezpiecznie. W artykule jest świetne zdjęcie rozświetlonego tunelu między rynkiem a kościołem. Tak samo powinno się oświetlić tunel przy Ratuszowej i całą uliczkę do samego kościoła. Może żulom przestałoby się chcieć tam przesiadywać w świetle fleszy. 😉

 2. Pani Matkowska powinna przestać pisać artykuły swoim mentorskim tonem, mam dość jej nieustannego pouczania.

  Matematykiem była srednim, uczyła mnie w liceum więc jak to w każdym szanującym się domu, moi Rodzice wysłali mnie na lekcje doszkalające u prawdziwej matematycznej mistrzyni. Na umiejętności Pani Matkowskiej nie można było liczyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here