Tych polityków popiera Marcin Ociepa

8

Marcin Ociepa, były wiceminister obrony narodowej, prezes OdNowy i poseł na Sejm zarejestrował komitet wyborczy i wskazał, kogo poprze w kwietniu. Na liście są politycy z ziemi prudnickiej.

Komitet będzie nosił nazwę Silny Region i będzie rejestrował listy tam, gdzie OdNowa nie ma porozumienia z lokalnymi komitetami lub Prawem i Sprawiedliwością, a więc do samorządów powiatowych w Brzegu, Nysie i Opolu. Gdzie indziej komitet Ociepy będzie popierał kandydatów z miejscowych komitetów wyborczych oraz z list Prawa i Sprawiedliwości. Podczas konferencji prasowej 6 lutego Ociepa zapowiedział, że w powiecie prudnickim udzieli poparcia wiceburmistrzowi Prudnika Jarosławowi Szóstce, a w powiecie krapkowickim burmistrzowi Strzeleczek Markowi Pietruszce.

8 KOMENTARZE

 1. Czyzby pan Szóstka na burmistrza będzie startował ?? Jakos nie widzę go ani we fotelu burmistrza ani jako wiceburmistrza .tak jak obecnego burmistrza nie widze w przyszłej kadencji bo swoje 5 minut juz mieli i nie wykorzystali.

 2. Kazdy bedzie lepszy niz ta gangsterska ekipa Tuska i podobni mu ludzie , ktorzy formalnie mu nie podlegaja , ale go popieraja , bo przy nim krasc mozna bez obaw , jesli sie tylko nie jest mu przeciwnym.

 3. Popatrzcie co robi Kolbiarz w Nysie, pomyślcie czego nie robią w Prudniku a będziecie mieli odpowiedź dlaczego Prudnik jest w tak ciemnej d..ie
  Nowiny Nyskie https://nowinynyskie.com.pl/artykul/kolejny-zaklad-duzego/1489193
  Bardzo polecam artykuł!
  cyt: „Kiedy powstawała tzw. gigafabryka Umicore burmistrz nie zażądał dla tej inwestycji raportu oddziaływania na środowisko. Już wtedy wiadomo było, że jej działalność związana będzie z przetwarzaniem, produkcją, stosowaniem lub magazynowaniem substancji niebezpiecznych” itd.
  Ustawa o ochronie środowiska mówi że każdy zakład powyżej 1 ha powinien obowiązkowo przygotować raport oddziaływania na środowisko. Nakładają na inwestora taki obowiązek organy Woj. Sanepidu oraz Woj. służb ochrony środowiska. NIE MNIEJ, USTAWA DOPUSZCZA SWOBODĘ DECYZYJNĄ BURMISTRZOWI, który pomimo wskazania w/w obowiązku może od raportu odstąpić.
  W Nysie 2 zakłady z których każdy posiada powierzchnię sięgającą 50 ha.
  ŻADEN NIE POSIADA RAPORTU ODDZIAŁYWANIA NA ŚRODOWISKO ZE WZGLĘDU NA DECYZJĘ BURMISTRZA!!! Ryzyko? hm metale ciężkie, kwasy etc. istnieje, ale też istnieje 2000 nowych miejsc pracy, przy których w ich otoczeniu powstanie kolejnych 4 tyś miejsc pracy…
  Teraz sytuacja w Prudniku.
  Działka 0,35 ha. Gówniana inwestycja w porównaniu z Nysą, ale perspektywiczna.
  Jak wspomniałem wyżej RAPORT OBOWIĄZUJE OD 1ha, tu było 0,35ha!!
  Pomimo tego facet który jest burmistrzem nakłada obowiązek sporządzenia raportu odziaływania na środowisko 🙂
  PRZY INWESTYCJI 0,35ha, GDZIE OBOWIĄZEK WYSTĘPUJE OD 1ha!!!!!
  Wskazanie dot. „technologii” 🙂 pomyślcie, natrysk piany PUR (w hali miał się odbywać natrysk piany), który odbywa się bez raportu i tak przez dojeżdżające na budowy firmy i porównajcie z tym co ma się dziać w Nysie (technologicznie, produkcja akumulatorów) kwasy, metale ciężkie. Gdzie nie przy produkcji a wymianie akumulatora, stary pakowany jest w specjalne pojemniki…
  O czym tu mówimy??!! Ci dwaj faceci mają wydmuszki, nie jaja.. a to jak zarządzają tym miastem pokazuje, nie tylko ich kadencja, ale całe dekady degrengolady że nic się w tym grajdole nie zmieni.. Stwierdzam to z przykrością, kiedyś mi na tym zależało, teraz już nie

 4. Zainteresowanym służę postanowieniem gminy, szanującej ekosystem i przyrodę w/w sprawie. W WYŻEJ WYMIENIONEJ SPRAWIE! PONIEWAŻ KIEDY NIE JEST TO WŁAŚCIWY INWESTOR troski o ekosystem już nie ma. Dziwi mnie zupełny brak emocji i zainstalowanie na terenach łąki przy stadionie terenów inwestycyjnych – usługi, mieszkalnictwo wielorodzinne sięgające 12m wysokości w terenach niemalże bagiennych (uchwała o zmianie planu została przegłosowana przez radę gminy w minionym tygodniu).
  W terenach bagiennych ze strumykiem zasiedlonym przez traszkę zwyczajną – cyt. z wiki – gatunek ten nie jest zagrożony wymarciem. Ma status LC w Czerwonej Księdze Gatunków Zagrożonych. W Polsce traszka zwyczajna znajduje się pod CAŁKOWITĄ OCHRONĄ PRAWNĄ!!! Powiedzcie panowie, jak to z wami jest..? Jeśli ktoś wam wyraźnie nie pasuje, to jedziemy z gościem.. Jeśli naruszacie (choćby takim planem) prawo, eliminując siedlisko gada, podlegającego ŚCISŁEJ OCHRONIE! to co tam.. ch*j tam z jakąś traszką.. nieważne czy podlega ochronie czy nie podlega..

 5. W komentarzach jest wiele racji , co do marnosci politykierow w Prudniku , ale porownywanie Nysy do Prudnika jest zupelnie bledne .
  W ( nieszczesnym, bo nie powinno bylo nigdy powstac ) wojewodztwie opolskim Nysa to pierwszy szereg ,a Prudnik to tez pierwsze … ale zadupie. I ta kolejnosc zawsze byla taka od mniej wiecej 1250 roku .
  Nysa ma inne polozenie i znacznie wieksze mozliwosci rozwoju, nieporownanie swietniejsza historie i nawet obecna ludnosc polska czegos sie tam szybciej douczyla .

 6. Zapewne, jednak postępowanie środowiskowe to bardzo czasochłonne zabiegi. W okresie kiedy inwestycje MUSZĄ trwać krótko (z uwagi na potężne koszty obsługi kredytowej i przez to „drogiego pieniądza”), aspekt wydłużenia kosztów obsługi od zakupu ziemi (uiszczenia środków za grunt) do prawomocności pozwolenia na budowę może zahamować lub nawet przekreślić niejedną inwestycję.
  W moim wypadku postępowanie trwało ponad rok do chwili dookreślenia przez organ iż raport jest wymagalny. Skoro przy 0,35ha bez zbliżenia nawet do terenów chronionych, natura 2000 etc, nałożony został raport (który wymagany jest od 1ha dla terenów poza obszarami chronionymi i 0,5ha DLA OBSZARÓW CHRONIONYCH), należy założyć (zgodnie z § 3. 2 ust 2 rozporządzenia w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20190001839/O/D20191839.pdf) iż każde kolejne zwiększenie zakresu inwestycji, zmiana technologii, będzie wymagała kolejnych nakładów finansowych i przede wszystkim czasowych, wynikających z opracowań kolejnych lub zmian i uzgodnień, już wykonanego raportu. To wszystko będzie wymagalne kiedy przecież nie zbliżamy się jeszcze do 1ha od którego raport TEORETYCZNIE jest obligatoryjny. Jak pokazuje przykład Nysy nawet przy 50ha raport nie jest konieczny (decyzją burmistrza), a jedna inwestycja przyciągnęła kolejną inwestycję Unicore – akumulatory i IONWAY – produkcja katod, przecież do akumulatorów.
  To inwestycje i podejście władz miasta determinują wzrost lub upadek danego miejsca.
  TYLKO I WYŁACZNIE GARNITUR URZĘDNIKÓW! Garnitur w sensie jakości. Nasz przedstawiciel organu chyba zbyt dosłownie bierze sobie tą kwestię do serca, wbijając się w coraz to bardziej finezyjne garnitury, a ponoć „nie szata zdobi człowieka”…
  To od Was decydenci i od Waszych decyzji zależy czy miasto będzie się poruszać w wektorze wzrostowym czy będzie stopniowo upadać, jak to ma miejsce obecnie.
  Historyczne bajanie i odnośniki do tego gdzie była Nysa w 1250 roku, a gdzie jest Prudnik nie ma tu żadnego znaczenia! Chyba że historyzując odniesiemy się właśnie również do historii Prudnika.
  Właśnie Prudnik jest najlepszym przykładem tej tezy – ponoć zakład Frankla powstał jeszcze przed industrializacją Łodzi! Czyż nie? To od ludzi, inwestorów, urzędników i ich determinacji zależy czy w danym okresie przegonimy Łódź czy spadniemy poza margines..
  Może dzięki właśnie tej determinacji i „spiżowym jajom” 😉 Nysa chwali się kolejną inwestycją, na UWAGA 8 miliardów złotych! Nasz burmistrz chwali się inwestycją za 100mln zł! W przypadku Nysy jest to KOLEJNA TAKA INWESTYCJA!!!
  Czy nie wydaje się państwu że biorąc pod uwagę skalę Nysy (ok 40tyś mieszkańców) i Prudnika (oficjalnie 22tyś mieszkańców) skala tych inwestycji w Nysie jest PRZYTŁACZAJĄCA!!!! Tylko druga z wymienionych jest 80x większa niż planowana biogazownia (za 100mln zł). Czy przy zaledwie 50-60% mniejszej skali miasta w stosunku do Nysy nie moglibyśmy powalczyć o podobnych inwestorów dzięki którym Prudnik się rozwinął?
  Niestety jest to przykra konstatacja ale ani poprzedni garnitur ani obecny nie dorósł do takich decyzji i dlatego jako miasto jesteśmy gdzie jesteśmy..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here