Samorząd Powiatu Prudnickiego ponownie liderem

5
Ukończona niedawno przebudowa drogi w Moszczance (fot. Powiat Prudnicki)

W najnowszym rankingu ogólnopolskiego Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”, dotyczącym wydatków inwestycyjnych w przeliczeniu na jednego mieszkańca, a więc związanym bezpośrednio z tempem rozwoju infrastruktury służącej społeczeństwu, Powiat Prudnicki zajął pierwsze miejsce, pośród 11 powiatów woj. opolskiego.

Średnie wydatki Powiatu Prudnickiego na jednego mieszkańca wynosiły 248,12 zł/ rok. Kolejny w województwie opolskim sklasyfikowany został Powiat Nyski, z wydatkami 226,96 zł. Jak podkreśla starosta Roszkowski: To kolejny nasz kolejny spory sukces, który nie byłby możliwy bez wielkiego zaangażowania kluczowych pracowników Starostwa, wsparcia części Radnych i Zarządu Powiatu.
Stosunkowo niebogaty Samorząd Powiatu Prudnickiego wciąż stawia sobie ambitne cele inwestycyjne i konsekwentnie je realizuje. Zmiany na lepsze łatwo zauważyć w modernizowanej infrastrukturze drogowej, szpitalnej, pomocy społecznej i oświatowej.

[Artykuł sponsorowany/Monitor Powiatowy – Powiat Prudnicki]

5 KOMENTARZE

 1. To chyba jakieś kpiny szpital leży, oświata leży brak szkoły z salą gimnastyczną o którą tak długo proszą rodzice a pomoc społeczna wypłaca zasiłki i darmową zywność gównie dla prudnickiej patologii i czym tu się chwalić to takie przedwyborcze dyrdymały ale nic z tego obecnej władzy dziękujemy

  • Spostrzeżenia może i godne uwagi, ale jak poważnie traktować kogoś, kto nie umie (albo ma w poważaniu – to jeszcze gorzej) poprawnie posługiwać się językiem ojczystym?
   I mowa nie o umiejętnościach na poziomie akademickim, ale o elementarnym postawieniu w krótkiej wypowiedzi kilku przecinków, kropki na końcu zdania, oraz rozpoczęciu następnego od dużej litery?
   Ludzie, tego uczą w podstawówce! Gdzie wtedy byliście?

   A… Jest też coś takiego, jak szacunek dla czytelnika/odbiorcy. Żeby nie musiał męczyć się, czytając co niektóre wypociny. Wydaje się Wam, że to wszystko jedno, jak zapisujecie te swoje przemyślenia? Nie, nie wszystko.

 2. Tak się zaklina rzeczywistość i robi idiotów z wyborców. A starosta osiągną w tym perfekcję.
  Tygodnik Prudnicki tańczy jak kundelek za łakocie, które skapują z urzedu. Napisze wszystko… Co za fetor…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here