[MAPA] Rolnicy zaostrzają protest. Będą blokady dróg w Prudniku i okolicy

8

Agrounia zapowiada nową serię protestów w regionie pod hasłem Opolski Strajk Rolników „Ponad Podziałami”. Tym razem protest będzie miał formę zarówno przejazdów kolumn pojazdów, jak blokad dróg, przejść dla pieszych i skrzyżowań.

(grafika: Andrzej Dereń, podkład: OpenStreetMap)

Oto, gdzie będą protesty w powiecie prudnickim:

 • TRZEBINA. 12 i 13 lutego (poniedziałek i wtorek) zaplanowano blokadę byłego przejścia granicznego w Trzebinie (godz. 10.00 – 16.00).
 • LUBRZA/PRUDNIK. Protest zaplanowano na 14 lutego (środa). Będzie to blokada Ronda im. Stanisława Szozdy na granicy Lubrzy i Prudnika w godzinach od 10.00 do 16.00. Krzyżują się tam dwie drogi krajowe i droga wojewódzka.
 • DĘBINA. 15 lutego (czwartek). Rolnicy blokować będą przejście dla pieszych w Dębinie na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich między Opolem, Prudnikiem, a Krapkowicami (godz. 10.00 – 16.00).

Protesty będą również w innych miejscach województwa opolskiego:

 • REŃSKA WIEŚ – WIĘKSZYCE. 9 lutego. Przejazd pojazdów drogą krajową nr 45 ze skrzyżowaniami z DK nr 38 i 40. Godz. 11.00 – 15.30
 • AUTOSTRADA A4 – WĘZEŁ OPOLE ZACHÓD. 9 i 19 lutego w godz. 11.00 – 18.00
 • ROGÓW OPOLSKI. 13 i 15 lutego w godz. 12.00 – 15.00. Przejazd drogą krajową nr 45.
 • POW. OLESKI. Blokada skrzyżowania dróg nr 901 i DK nr 46. Od 9 (od. godz. 9.00) do 16 lutego.
 • NYSA. Obwodnica – zjazd Opole/Nysa. Od 12 do 16 lutego. Protest 24-godzinny.

Lista punktów strajkowych może ulec zmianie.

Celem strajku jest wymuszenie zmiany decyzji dotyczących między innymi Zielonego Ładu (nowa polityka rolna Unii Europejskiej) oraz bezcłowego wwozu na teren UE towarów rolnych i spożywczych z Ukrainy.

– Nasz protest nie jest skierowany przeciwko komukolwiek, a w obronie wspólnych interesów zarówno producentów żywności – rolników, jak i reszty naszego społeczeństwa, czyli9 konsumentów – pisze Krzysztof Piech.

8 KOMENTARZE

 1. Co im da blokada zaściankowych miejscowości……. Blokujcie Warszawę i róbcie manifesty pod oknami rządu a nie na zadupiu, gdzie nikt na to uwagi nie zwróci!!! Myślicie jak ten cymbal Kołodziejczyk, czyli nijako!!

 2. Oczy całej Brukseli skierowane są na Lubrzę. Ludzie będą mieli kłopot z dojechaniem do pracy, lekarza czy na zakupy. Jeśli inne grupy społeczne będą chciały protestować to mogą zablokować w czasie żniw dojazd na pola?

 3. wieje – źle , pada – żle bo pozalewało, słońce – źle bo marne zbiory – ale ciągniki za miliony i dopłaty do hektara, vat do BMW tankujecie na gospodarstwo jako ciągnik i jeszcze wam źle – w głowach się poprzewracało, czemu elektrykowi do kabli nie dopłacą – też bez światłą nie da się żyć, a jakoś nie strajkują tylko się biorą do roboty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here