[AKTUALIZACJA] Od poniedziałku blokada Ronda im. Szozdy. Aż do czwartku!

6
(grafika: Andrzej Dereń, mapa: OpenStreetMap)

Organizatorzy ogólnopolskiego protestu rolników poinformowali o zmianie planu miejsca i terminu przeprowadzenia blokady dróg.

[AKTUALIZACJA, 12.02.2024, 9:00] Z uwagi na prowadzone prace przy modernizacji drogi powiatowej  Prudnik – Prężynka, będzie ona zamknięta dla ruchu.

[AKTUALIZACJA, 13.02.2024, 8:30] Droga Prudnik – Prężynka otwarta jest dla ruchu samochodowego (do 15 ton).

Już od poniedziałku (12 lutego) od godz. 10:00 do czwartku (15 lutego) do godz. 10:00 (całodobowo) rolnicy zablokują Rondo im. Stanisława Szozdy na granicy Lubrzy i Prudnika.

Kierowcy mniejszych pojazdów mogą ominąć skrzyżowanie jadąc przez Prężynkę lub od strony Jasiony (na kierunku Opole – Prudnik), pamiętając przy tym, że lokalne drogi są wąskie (np. Lubrza – Jasiona). Tiry powinny kierować się na Głuchołazy lub Dytmarów.

Bez zmian pozostaje termin blokady przejścia dla pieszych w Dębinie, na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 409 i 414 między Prudnikiem, Opolem, a Krapkowicami. Protest odbędzie się w czwartek (15 lutego) w godz. 10.00 – 16.00.

Rolnicy zrezygnowali z blokowania byłego przejścia granicznego w Trzebinie.

W miejscu protestów i drogach dojazdowych można spodziewać się policjantów, którzy zabezpieczać będą teren.

6 KOMENTARZE

  1. To juz jest przesada!!! Do tej pory gdzie oni byli!?? Najpierw głosowali na PiSiorów , a po zmianie 15 października blokują miasta i drogi. Na nowogrodzką niech jadą , tam wybrali im komisarza Wojciechowskiego, wybitnego rolnika jak wszyscy w pisie. W miesiąc nic się nie da zrobić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here