Marszałek w Starostwie

5
Od lewej: radny sejmiku Robert Węgrzyn, członek Zarządu Województwa Antoni Konopka, marszałek Andrzej Buła, starosta Radosław Roszkowski, wicestarosta Janusz Siano, członek Zarządu Powiatu Dragomir Rudy. W głębi dyrektorzy departamentów Urzędu Marszałkowskiego i jednostek Samorządu Województwa. (fot. Powiat Prudnicki)

W Starostwie Powiatowym, na zaproszenie starosty Roszkowskiego, miało miejsce spotkanie przedstawicieli Zarządu Województwa Opolskiego, z marszałkiem Andrzejem Bułą na czele, oraz samorządów z terenu Powiatu Prudnickiego.

Podczas prezentacji dyrektorowie poszczególnych departamentów Urzędu Marszałkowskiego podsumowali dotychczas zrealizowane projekty oraz przedstawili możliwości ubiegania o kolejne wsparcie finansowe dla nowych przedsięwzięć.
– Powiat Prudnicki i jest jednym z najaktywniejszych samorządów wykorzystujących fundusze unijne. To wielka zasługa starosty Radosława Roszkowskiego, jak i jego pracowników. Ciężko jest wymienić jeden najlepszy projekt, bo było ich bardzo wiele z wielu dziedzin. Ale to duże przedsięwzięcia dotyczące termomodernizacji, inwestycje w edukację i zdrowie, sport i turystykę oraz te mniejsze inwestycje w ludzi, jak partycypacja w kosztach Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej, do której Samorząd Powiatu Prudnickiego, jako jedyny w województwie, się dokłada od początku, podsumował marszałek województwa Andrzej Buła.
– To ważne spotkanie dla samorządów. Jako Zarząd Powiatu Prudnickiego gościmy nasz odpowiednik na szczeblu województwa jak i burmistrzów i wójta z gmin Ziemi Prudnickiej. W kolejnych dniach odbędą się spotkania tematyczne z organizacjami pozarządowymi z różnych dziedzin. Myślę, że wiedza, którą otrzymamy w czasie tych spotkań pozwoli na jeszcze lepsze i skuteczniejsze pozyskiwanie środków unijnych w kolejnych latach, dodał starosta Radosław Roszkowski
Spotkanie zorganizowane zostało z okazji dwudziestolecia obecności Polski w Unii Europejskiej.

[Artykuł sponsorowany/Monitor Powiatowy – Powiat Prudnicki]

 

Poza Prudnikiem, marszałek Buła odwiedził również Krobusz i Głogówek. W Głogówku w spotkaniu wzięła udział również wojewoda Monika Jurek.(fot. Powiat Prudnicki)

5 KOMENTARZE

  1. Duzo bicia piany i nic poza tym, bo ja o takich cudownych inwestycjach pana Roszkowskiego nic nie slyszalam, ale zblizaja sie nastepne wybory i Roszkowski stara sie ratowac swoja skore gdzie moze , ale pewnie i to mu sie nie uda.

  2. Ci ludzie nie istnieją bez urzedowych posad dlatego wcisną każdy kit ciemnocie oraz tzw statystom… Ale ty szary, głupi człeku zrozum, że możesz pokrzyżować ich zamysły oddając głos na ich oponentów…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here