[FOTO/WIDEO] Koncert Noworoczny w Walcach

0

Pisaliśmy o Koncercie Noworocznym Bialskiej Orkiestry Dętej w Białej. Tym razem kilka zdań o edycji tego samego wydarzenia w Walcach.

https://youtu.be/Z-dzJsWuOBQ

Koncert w Walcach odbył się 28 stycznia, czyli w niedzielny wieczór. Muzyczne wydarzenie wzbogacone zostało o występy taneczne grup Exite Elite oraz RoArte Dance Theatre, licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz prezentację świetlną w ramach Światełka do Nieba.

– Dziękuję wam za to, że przekazujecie to muzykowanie, tę tradycję, która na Śląsku obecna jest od setek lat i przekazujecie ją dalej – mówiła do zebranych wicemarszałek województwa opolskiego Zuzanna Donath-Kasiura.

Dla publiczności zaśpiewała niezastąpiona Andrea Rischka, a na puzionie zagrała solowo Magda Robotta-Kolesko. Osobno trzeba wspomnieć o 12-letnim Tomasz Weinkopfie, który świetnie zagrał na tubie. Uzdolniony młodzieniec gra już od przedszkola na takich instrumentach jak: perkusja, trąbka, eufoniom i teraz tuba.

W wydarzeniu wzięli udział gospodarze: wójt z zastępcą – Marek Śmiech i Rafał Miczka, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Rafał Magosz (wśród grających w orkiestrze muzyków) oraz wicemarszałek województwa Zuzanna Donath-Kasiura i starosta prudnicki Radosław Roszkowski. Spotkanie poprowadziła Dominika Bassek.

Koncert zorganizowany został ze środków Województwa Opolskiego w ramach 6 edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here