[FOTO/WIDEO] Koncert Karnawałowy w Szkole Muzycznej. Aż chciało się tańczyć!

0

W czwartkowy wieczór (8 lutego) w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Prudniku odbył się Koncert Karnawałowy.

Wydarzenie muzyczne podzielone było na dwie części. W pierwszej wystąpili młodzi artyści Orkiestry Instrumentów Dętych Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Nysie, zaprzyjaźnionej z prudnicką placówką. Druga część koncertu była popisem nauczycieli prudnickiej szkoły i występujących z nimi gośćmi. Koncert, jak przystało na karnawał, był żywy, nic więc dziwnego, że publiczność raz po raz klaskała w rytm muzyki.

– Karnawał to czas zabawy, radości i obfitości. Myślę, że w Tłusty Czwartek wprawimy państwa w dobry nastrój, nastrój taneczny, który będzie jeszcze trwały przez kilka dni, aż do Środy Popielcowej – zapowiadała koncert dyrektor szkoły Beata Toczek.

Wydarzenie było okazją do wręczenia podziękowań Peterowi Urbankowi, wnukowi Jana Płachty, nieżyjącego, wieloletniego nauczyciela prudnickiej szkoły, który jest mecenasem organizowanego od dwóch i pół roku cyklicznego konkursu muzycznego dla uczniów. Podziękowania wręczyli – dyrektor szkoły i prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Muzycznej Marian Leicht.

Wśród gości koncertu byli m.in.: starosta prudnicki Radosław Roszkowski, burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Prudniku Edward Mazur, przedstawiciele rady rodziców, związków zawodowych, sympatycy i przyjaciele szkoły.

Szkoła zapowiada kolejne, muzyczne wydarzenia, które wzbogacą artystyczne życie ziemi prudnickiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here