Nowy numer „Tygodnika Prudnickiego” do kupienia od środy (31 stycznia)

2

WOŚP. Kolejny rok rekordów

We wszystkich lokalnych sztabach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ziemi prudnickiej odnotowano rekordy, jeśli chodzi o wysokość pozyskanych datków. Fenomen ogólnopolskiej akcji zainicjowanej przez Jerzego Owsiaka trwa już od 32. lat. Oto, o czym można przeczytać w nowym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego” (31 stycznia):

 • Skandaliczna sytuacja na linii z Nysy do Kędzierzyna. Do odwołania w połączeniach regionalnych na linii kolejowej Nysa – Prudnik – Kędzierzyn-Koźle, jeździć będą autobusy, a więc w systemie komunikacji zastępczej.
 • Kablem przez wiekowy grobowiec? Podczas prac ziemnych na terenie zieleńca obok hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Prudniku naruszono XIX-wieczny pomnik nagrobny. Sprawę nagłośnił w mediach społecznościowych prudnicki miłośnik historii Ryszard Kasza.
 • Tysiące protestujących rolników. W środę 24 stycznia w całym kraju na ulice i drogi wyjechało tysiące maszyn rolniczych. Ogólnopolski protest miał masowy charakter.
 • Biała. Koncert Noworoczny. Blisko dwie i pół godziny trwał sobotni (27 stycznia) Koncert Noworoczny Bialskiej Orkiestry Dętek w Białej. Na to znakomite wydarzenie wejściówki zarezerwowane zostały na długo przed koncertem.
 • Kolędy w ogrodzie bonifratrów. W tajemniczym zakątku ogrodu prudnickich bonifratrów, przy Kaplicy Modlitwy w Ogrójcu zorganizowano spotkanie kolędowe z udziałem wychowanków Warsztatu Terapii Zajęciowej.
 • Radosne jasełka seniorów. We wtorek 23 stycznia Prudnicki Uniwersytet II Wieku tradycyjnie, jak co roku, zaprosił na Spotkanie Noworoczne z przedstawieniem Jasełek.
 • W Wędrowcu. W bieżącym numerze dodatku turystycznego przeczytać będzie można m.in. o: nowej apteczce na szlaku, Nowym Roku na Biskupiej Kopie, spotkaniu z Dawidem Przyszlakiem i udziale PTTK w finale WOŚP.
 • Wędrowiec. Odkryli tajemnice Growca Rosenbergów. Czescy naukowcy zajrzeli do wnętrz grobu Petra Woka z Rosenberga (Petr Vok z Rožmberka). Okazało się, że w grobowcu są szczątki kilkudziesięciu osób ze znakomitego, czeskiego rodu, który w XIII i XIV w. związał się z ziemią prudnicką.
 • Opole. Wiersze pachnące jedliną. 17 stycznia w Opolu odbyło się spotkanie „Wiersze pachnące jedliną” będące jedną z tradycji opolskiego środowiska literackiego. W wydarzeniu czynnie wzięli również udział poeci z ziemi prudnickiej.
 • Sport (piłka nożna). Pogoń przed rundą wiosenną. Naszym celem – mówi trener Waldemar Bedryj – jest budowanie niemal od nowa zespołu z młodych piłkarzy, głównie z naszego powiatu. Zdajemy sobie sprawę z tego, że obronić 4. ligę dla Prudnika będzie raczej niemożliwe, ale nie takie trudności przeżywała w swojej historii Pogoń i się odradzała z taką nadzieją przystępujemy do tworzenia zespołu.

>> TYGODNIK PRUDNICKI W E-PRENUMERACIE TANIEJ. SPRAWDŹ!!! <<

2 KOMENTARZE

 1. Wszystko jest super pięknie ja osobiście popieram WOŚP ….w tym dniu są wygłaszane bardzo wziosłe słowa, hasła jacy to Polacy są wspaniali jak potrafią pomagać, jakie mają wielkie serca…..Tylko dlaczego każdego zwykłego dnia w każdej innej potrzebie i sytuacji na ukucach widać zupełnie co innego znieczulicę i obojętnosć….czy potrafimy pomagać tylko w czasie wielkiego zrywu nagłaśnianego przez media a kiedy fajerwerki ucichną to jesteśmy innymi ludźmi….tak działa psychologia tłumu i często nasze pomaganie tego dnia ma się nijak do rzeczywistości bo często wrzucamy do tej puszki bo inni wrzucają i nie wypada nic nie dać…przykra rzeczywistość

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here