Nowy numer „Tygodnika Prudnickiego” do kupienia od środy (17 stycznia)

3

Nasza Polska lokalna wielonarodowa. Według spisu powszechnego w powiecie prudnickim obok Polaków, Niemców i Ślązaków, mieszkają między innymi Anglicy, Amerykanie, Norwedzy, Rosjanie, Żydzi, Japończycy, Tatarzy, Ormianie, czy Australijczycy. Oto, o czym można przeczytać w nowym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego” (17 stycznia):

 • „Mickiewicz” i „Medyk” na powiatowej szpicy poziomu edukacji. W najnowszym rankingu szkół średnich magazynu „Perspektyw” ponownie na czele prudnickich placówek oświatowych są „Mickiewicz” i technikum „Medyka”.
 • Tak będzie wyglądał stadion w Głogówku. Gmina Głogówek kończy prace nad dokumentacją przebudowy stadionu miejskiego w Głogówku.
 • Ogień buchał z komina. Sześć jednostek straży pożarnej brało udział w gaszeniu sadzy w kominie budynku w Twardawie.
 • Tak działały straże w 2023 roku. Tygodnik Prudnicki publikuje statystyki działań ratowniczo-gaśniczych prowadzonych przez jednostki OSP powiatu prudnickiego oraz gminy Korfantów, Strzeleczki, Walce oraz Jarnołtówka.
 • Romskie Warsztaty Międzypokoleniowe. Po raz drugi w Prudniku zrealizowano projekt aktywizujący społeczność romską.
 • ŚWIĄTECZNIE
 • Jasełka parafialne. W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia 25 grudnia i 6 stycznia w święto Trzech Króli, w parafii Miłosierdzia Bożego w Prudniku, wystawiono urocze parafialne jasełka w wykonaniu dzieci. W tej parafii to jest już wieloletnia tradycja, która przyciąga do kościoła licznych uczestników i publiczność.
 • W Betlejem, w Betlejem! W Betlejem, w Betlejem! Pod takim tytułem wieczorem w niedzielę 14 stycznia odbył się koncert kolęd w wykonaniu Scholi i Chóru Ichtis, działających przy parafii św. Michała Archanioła w Prudniku.
 • Zaśpiewajmy wszyscy razem. U franciszkanów w Prudniku – Lesie odbyło się Motocyklowe Kolędowanie połączone z charytatywną zbiórką, po raz kolejny na rzecz dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Prudniku.
 • Archiwum Odkrywcy. Tajemnica „boskiego kwiatu” baronowej von Pückler. Dama z liczącego ponad trzy wieki portretu uśmiecha się do nas zagadkowo. To urodzona w Korfantowie baronowa Luise Maximiliane von Pückler, córka zacnego Heinricha Wenzla von Nowagk i dziedziczka kilku miejscowości na wschodzie ziemi prudnickiej. W dłoni trzyma kwiat…
 • Poezja Aliny Nowak. „Dwa są światy”. Na początek 2024 roku, jeszcze pod choinkę, otrzymaliśmy nową książkę. Prudniczanka Alina Nowak wydała swój pierwszy zbiór wierszy pt. „Dwa są światy”.
 • Sport (piłka nożna). Cel Pogoni – walka o przetrwanie. Radość po awansie i smutek po rundzie jesiennej. Tak najkrócej można podsumować grę Pogoni Prudnik w rundzie jesiennej w 4. lidze. Mocarstwowe zapędy i walka o doraźny sukces bez należytego zbudowania i przygotowania zespołu, utrudniło przełamanie nie spotykanego od dawna kryzysu zespołu seniorów.
 • Sport (piłka nożna). Nowy zarząd – nowe problemy. Swoją działalność nowy zarząd rozpoczął od dwóch spotkań, najpierw z rodzicami zespołów grup najmłodszych, a drugiej kolejności z chętnymi do gry z zespole seniorów. Spotkania nie były łatwe dla działaczy, ale nie ukrywali trudności, na jakie nat4rafiają już na początku swojej działalności.
 • Plebiscyt sportowy. Liczy się każdy głos! Tygodnik Prudnicki rusza z najnowszą edycją plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca, Młodego Sportowca, Trenera i Działacza Klubu Sportowego Ziemi Prudnickiej A.D. 2023.

>> TYGODNIK PRUDNICKI W E-PRENUMERACIE TANIEJ. SPRAWDŹ!!! <<

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here