Strajk rolników również na ziemi prudnickiej. Tędy przejadą…

2

Na 24 stycznia (środa) polskie organizacje rolników zapowiedziały ogólnokrajowy, jednodniowy strajk. Chcą tym samym dołączyć do agroprotestów odbywających się w innych krajach Europy.

– Jest to szczególny moment, aby wyrazić nasze zjednoczenie i wspólny sprzeciw wobec bezcłowego importu towarów rolno-spożywczych z Ukrainy do Unii Europejskiej – informują organizatorzy z ramienia opolskiej Agrounii. – Strajk, ma na celu obronę naszych praw i ma wywrzeć presję na Komisję Europejską aby zmieniła swoje podejście do niekontrolowanego napływu wszelkich towarów.

Na terenie województwa opolskiego zaplanowano zorganizowanie 15. tras strajkowych, którymi w godzinach 10:30 – 15:30 przejadą rolnicy. Na ziemi prudnickiej będą to odcinki:

  • Nysa – Prudnik (droga krajowa nr 41)
  • Krapkowice – Głogówek (droga województwa nr 416)

Inne trasy przebiegać będą m.in. przez: Krapkowice, Olesno. obwodnicę Dobrodzienia, okolice Kluczborka, obwodnicę Ujazdu, Namysłów, Nysę, okolice zjazdu z autostrady A4 koło Dąbrówki, Strzelce Opolskie, Głubczyce – Kietrz i drogę krajową nr 45 na południe od Większyc.

– Jest to pierwszy, ale niestety, na pewno nie ostatni raz, kiedy razem z rolnikami z innych państw Unii Europejskiej, będziemy blokować Europę. To, co robimy, to akt desperacji rolników, którzy chcą normalnej, prorolniczej polityki, która nie będzie wypychać rolnictwa poza Unię Europejską. Niestety, to co obserwowaliśmy w Holandii, obecnie widzimy w Niemczech. To jak do rolnictwa podchodzą politycy powoduje że nie mamy wyjścia – jednoczymy się i będziemy walczyć o prawo do prowadzenia opłacalnej produkcji rolnej w Europie – komentuje cytowany przez wiescirolnicze.pl Szczepan Wójcik, prezes Instytutu Gospodarki Rolnej.

TRASA NYSA – PRUDNIK (punkty początkowy i końcowy zaznaczone zostały orientacyjnie):

TRASA KRAPKOWICE – GŁOGÓWEK (punkty początkowy i końcowy zaznaczone zostały orientacyjnie):

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here