Robocza wizyta marszałka w nyskiej PANS

0

W środę 17 stycznia obyło się spotkanie JM Rektora Państwowej Akademii Nauk Stosowanych dr inż. prof. ucz. Przemysława Malinowskiego z Marszałkiem Województwa Opolskiego panem Andrzejem Bułą. W rozmowach uczestniczyli też Dyrektor Gabinetu Marszałka Arkadiusz Kuglarz, Kanclerz PANS Zbigniew Szlempo oraz Pełnomocnik Rektora ds. PR Mirosław Aranowicz

W trakcie wizyty poruszono kilka kwestii związanych z Nyską Akademią i sytuacją szkolnictwa wyższego w regionie. Głównym tematem było dokończenie budowy stadionu lekkoatletycznego współfinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Omawiano też budowę nowoczesnego Centrum Badawczo-Rozwojowego, które ma być usytuowane na bocznej płycie dawnego boiska treningowego. Poruszono też temat innowacyjnego przedsięwzięcia Rektora naszej Uczelni dotyczącego wprowadzenia w tym roku akademickim zajęć na wszystkich kierunkach w umiejętnym wykorzystywaniu AI (sztucznej inteligencji) przez studentów w trakcie studiów w Nysie. Nyska Akademia jest pierwszym ośrodkiem akademickim w Polsce, która tak kompleksowo chce wykorzystać ten instrument w kształceniu studentów!

W trakcie spotkania Marszałek Andrzej Buła potwierdził swoje zaangażowanie w organizację V Nyskiego Forum Bezpieczeństwa i Administracji „Bezpieczeństwo informacji prawnie chronionych” (14 – 15 marca 2024 roku) i wyraził gotowość do współorganizacji konferencji, która ma objąć zasięgiem wszystkie jednostki samorządu terytorialnego woj. opolskiego. Misją Forum jest rozpoczęcie dialogu pomiędzy nauką, biznesem, przedstawicielami władz, reprezentantami samorządu, służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, organizacjami pozarządowych oraz przedstawicielami strategicznych zakładów pracy i państwowych jednostek organizacyjnych oraz innych organizacji zajmujących się zapewnieniem bezpieczeństwa informacji.

Na zakończenie spotkania JM Rektor i Marszałek stwierdzili, że rozwój PANS to szansa na zatrzymanie i ściągnięcie młodych ludzi do naszego miasta nie tylko z Regionu Opolskiego ale także z regionów ościennych.

Więcej w materiale wideo na https://www.pans.nysa.pl/org/pans/blog/robocza-wizyta-marszalka-wojewodztwa-opolskiego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here