Prudniczanie na „Proteście Wolnych Polaków”

4
(fot. FB / Józef Meleszko)

W Warszawie trwa manifestacja „Protest Wolnych Polaków” zorganizowana przez członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości. W demonstracji uczestniczą również mieszkańcy ziemi prudnickiej.

Fotografie z wyjazdu autokaru z Prudnika opublikował rano w mediach społecznościowych radny Rady Powiatu w Prudniku Józef Meleszko (PiS). Na zdjęciach są m.in. radny gminy Prudnik Zygmunt Bochenek (PiS) i Krzysztof Mróz ze Stowarzyszenia Ziemia Prudnicka. Do Warszawy dotarli również protestujący, którzy dojechali tam własnymi środkami lokomocji.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński, zapowiadając manifestację, mówił, że zorganizowana ona zostanie „w obronie wolności słowa, mediów i demokracji”.

Relację „na żywo” można oglądać m.in. na kanale TVN24 (podczas protestu dziennikarze TV Republiki wielokrotnie mówili, że sygnał stacji jest przerywany). W zależności od relacjonujących manifestację, liczbę uczestników podaje się od 35 tys. do ponad 300 tys.

Relacje z manifestacji w mediach ogólnopolskich:

 

4 KOMENTARZE

  1. Te rozbieżności w ocenie liczby protestujących to jakaś paranoja. Na serio, nie da się tego szacunkowo policzyć z drona z dokładnością do 2-5 tysięcy? Nie ma w Polsce podmiotu, który niezależnie od politycznych podniet poda tę liczbę i nikt nie będzie płakał, że to manipulacja?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here