„Optima” kupiła sanatorium

1

„Optima” dokonała przełomowego kroku w rozwoju firmy, nabywając Sanatorium Uzdrowiskowe „Chemik” w Dusznikach-Zdroju. – Od teraz nie tylko świadczymy usługi medyczne, ale także oferujemy usługi rehabilitacyjno-uzdrowiskowe. To kluczowy element naszej strategii ciągłego wzrostu, opierającej się na poszerzaniu zakresu i podnoszeniu jakości naszych usług. Zakup sanatorium został zrealizowany dzięki dokapitalizowaniu „Optimy” przez jej właścicieli – podkreśla Adam Szlęzak, prezes zarządu.

Sanatorium Uzdrowiskowe „Chemik” zajmuje się leczeniem różnorodnych schorzeń, m.in. reumatologicznych, neurologicznych i laryngologicznych, a także dysfunkcji narządu ruchu.

– Nasze sanatorium oferuje też wsparcie w leczeniu schorzeń układu oddechowego, układu krążenia i układu pokarmowego. Placówka pomaga również w przypadku cukrzycy oraz schorzeń wymagających specjalnych diet eliminacyjnych. Jest również miejscem, gdzie znajdują wsparcie kobiety po mastektomii i osoby przechodzące przez trudny okres terapii traumy – czytamy na stronie firmy. – Nasze sanatorium znajduje się tuż obok urokliwego Parku Zdrojowego i pijalni wód leczniczych. Placówka posiada doświadczoną kadrę lekarską oraz rehabilitacyjną.

Istniejąca od ćwierć wieku „Optima Medycyna” to lokalna firma, która stale poszerza zakres świadczeń medycznych. Tworzy nowe miejsca pracy i aktualne zatrudnia już blisko pół tysiąca osób! Obecnie to rozbudowana sieć jedenastu przychodni, rozlokowanych od Kamieńca Ząbkowickiego na zachodzie, przez Racławice Śląskie na wschodzie, aż po Opole oraz Olesno na północy. Pod opieką „Optimy” znajduje się ponad 60 tysięcy pacjentów. A jakie plany ma firma dla powiatu prudnickiego?

– Plany na rok 2024 i 2025 są równie ambitne – wskazuje prezes Adam Szlęzak. – Zamierzamy nadal podnosić jakość naszych usług medycznych, nie tylko poprzez zakup nowoczesnego sprzętu medycznego, ale również planujemy remont naszego budynku przychodni przy ul. Ogrodowej w Prudniku. Przewidujemy termomodernizację obiektu, co przyczyni się do obniżenia zużycia energii, zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych do atmosfery i poprawy jakości powietrza. Dodatkowo, planujemy zwiększyć produkcję zielonej, czystej energii elektrycznej, rozważając kolejną instalację fotowoltaiczną. W dalszej perspektywie, jeśli środki finansowe pozwolą, myślimy o optymalizacji parkingów, aby stały się one bardziej przyjazne dla osób niepełnosprawnych.

W dobie występującego na rynku deficytu lekarzy „Optima” konsekwentnie zwiększa zatrudnienie medyków.

– Pozyskanie nowego lekarza do małego miasta powiatowego jest trudne. Mimo tego „Optima” wyraźnie poprawiła dostępność do świadczeń. Pozyskaliśmy nowych lekarzy, w tym troje lekarzy z Ukrainy. Miesiąc w miesiąc udowadniają oni, że są cennym nabytkiem, dobrymi fachowcami. Dodatkowo, od kilku lat absolwenci polskich uczelni medycznych specjalizują się w „Optimie” w dziedzinie medycyny rodzinnej. Zadanie to wymaga poświęceń organizacyjnych i zwiększa koszty naszej działalności, za to jest konieczne dla długoterminowego zapewnienia opieki medycznej dla naszej lokalnej społeczności.

„Optima” w swoich placówkach wprowadziła tzw. „Opiekę Koordynowaną”. Co ten program daje pacjentom?

– Przede wszystkim zwiększyliśmy dostępność do szerszego zakresu specjalistycznych usług medycznych oraz kompleksowo zadbaliśmy o pacjenta. W przychodniach Podstawowej Opieki Zdrowotnej oferujemy bezpłatne badania i porady specjalistyczne, a czas oczekiwania w kolejce jest niewielki – wyjaśnia prezes Adam Szlęzak. – Program „Opieki Koordynowanej” wszedł w życie w 2023 roku. Warto przypomnieć, że „Optima Medycyna”, jako jedyny podmiot w województwie, prowadziła jego pilotaż jeszcze w poprzedniej dekadzie, w swoich placówkach w Dytmarowie i Racławicach Śląskich. Obecnie należymy do liderów na Opolszczyźnie m.in. pod względem wykonalności „Opieki Koordynowanej”. Z samych dodatkowych badań holterowskich, prób wysiłkowych, czy konsultacji kardiologicznych skorzystało około 400 pacjentów – wylicza nasz rozmówca. – Aby doświadczyć z korzyści „Opieki Koordynowanej”, wystarczy zapisać się do naszej przychodni.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here