Nowa „L-ka” w Rolniku

0
(fot. Powiat Prudnicki)

Zespół Szkół Rolniczych w Prudniku otrzymał od Samorządu Powiatu Prudnickiego nowy samochód szkoleniowy, marki Renault Clio.

Zastąpi dotychczasową „L-kę”, z której korzystali uczniowie do nauki praktycznej do egzaminu na prawo jazdy. W klasie weterynaryjnej uczniowie „Rolnika” mogą nabyć bezpłatnie uprawnienia kategorii „B” , a w klasach mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz architektury krajobrazu kategorie „B” i „T”.

– Stary samochód przestaje spełniać wymogi egzaminatorów w WORD dlatego powstał pomysł zakupu nowego pojazdu. Dzięki przychylności Zarządu Powiatu udało się kupić nowe auto, ten sam model, bo dalej Renault Clio, ale już najnowszej generacji. Identyczne samochody wprowadzone zostaną w WORD-ach w marcu tego roku. Cieszy nas ten noworoczny prezent który przysłuży się w szkoleniu naszych uczniów. Zdawalność mamy 100% w tym około 70% naszych podopiecznych zdaje egzamin w pierwszym terminie, podkreślił Dyrektor ZSR Andrzej Chruściel

– Samochód ten jest bardzo potrzebny, stary ma już 18 lat i powoli będzie kończył swoją służbę w szkoleniu uczniów. Nowe auto powinno posłużyć przez wiele lat. Umiejętność jazdy samochodem należy do kluczowych kompetencji, bardzo potrzebnych w uzyskaniu dobrej pracy. Cieszymy się że mamy taką możliwość oferować to naszym uczniom, dodał starosta Radosław Roszkowski.

Koszt zakupu pojazdu to 76 tys. złotych.

[Artykuł sponsorowany/Monitor Powiatowy – Powiat Prudnicki]

Kursanci Zespołu Szkół Rolniczych wraz z instruktorką Anną Iwanecką – Hul (fot. Powiat Prudnicki)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here