Medale od krwiodawców

0
Samorządowcy odznaczeni zostali medalem z okazji 65-lecia Ruchu Honorowego Krwiodawstwa (fot. Powiat Prudnicki)

Podczas uroczystego spotkania w Opolu, zorganizowanego z okazji 65-lecia Ruchu Honorowego Krwiodawstwa starosta Radosław Roszkowski otrzymał Medal 65-lecia, przyznany przez Zarząd Główny Polskiego Czerwonego Krzyża.

– Wielka to duma że otrzymałem ten medal. Myślę, że jest to pewne podsumowanie już siedemnastoletniej współpracy mnie jako starosty z prudnickim klubem, który jest najstarszy w województwie. Ogromne są osiągniecia prezesów Panów Antosza i Przybysza, to rzeczywiście legendy krwiodawstwa na Ziemi Prudnickiej, i również w dziś wiele laurów padło w ich kierunku, co mnie bardzo cieszy. Honorowi dawcy krwi to rzeczywiście osoby szczególnie zaangażowane w pomyślność społeczności lokalnej, krew jest najcenniejszym darem który można dać, a to znajduje pełne odzwierciedlenie w ich życiu, podsumował starosta Roszkowski.

Na gali medale otrzymywali honorowi dawcy krwi, organizacje oraz przedstawiciele samorządów. W tej ostatniej kategorii uhonorowany zostali również burmistrzowie: Grzegorz Zawiślak i Andrzej Kasiura oraz wójt Tomasz Karpiński.

[Artykuł sponsorowany/Monitor Powiatowy – Powiat Prudnicki]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here