Inkubator dla organizacji pozarządowych

2
(fot. GRDPP)

Bezdomność, inkubator dla organizacji pozarządowych i wolontariat w szkołach – to tematy, które zostały podjęte podczas drugiego posiedzenia Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Prudniku. (10 stycznia)

Zdaniem przewodniczącego rady Marcina Janika w Prudniku istnieje problem bezdomności, stąd liczy on że podczas kolejnej zimy w mieście uruchomione zostaną: ogrzewalnia i jadłodajnia dla osób potrzebujących. Na kolejne posiedzenie rady mają być zaproszeni przedstawiciele Ośrodka Pomocy Społecznej i policji, którzy przybliżą ten temat szerzej.

Rada chce podjąć starania zmierzające do utworzenia w Prudniku inkubatora organizacji pozarządowych.

– Inkubator ma służyć wsparciu dla nowych i istniejących organizacji pozarządowych. W moim zamierzeniu kształtuje się wizja stworzenia centralnego miejsca dostosowanego do unikalnych potrzeb organizacji pozarządowych – wyjaśnia Marcin Janik. – Zakłada on kompleksowe wsparcie, oferując przestrzeń konferencyjną wyposażoną w najnowocześniejszy sprzęt, dedykowane biura dostosowane do indywidualnych potrzeb, a także obsługę merytoryczną i informacyjną w kwestiach związanych z dostępnymi źródłami finansowania.

Podczas spotkania wiceburmistrz Jarosław Szóstka powiedział, że istnieje możliwość uruchomienia takiego projektu już we września tego roku.

Ostatnim z podjętych na spotkaniu tematów było promowanie wolontariatu w szkołach na terenie gminy Prudnik.

– Zdecydowaliśmy się zwrócić do dyrektorów zarówno szkół podstawowych, jak i średnich, z prośbą o udzielenie informacji na temat wsparcia dla działań wolontariackich wśród uczniów – informuje Janik. – Uznaliśmy także za istotne zaproszenie dyrektorów szkół do rozmów oraz edukację młodzieży na temat funkcjonowania stowarzyszeń, ich zakładania i działalności.

Kolejne posiedzenie GRDPP zaplanowano 7 lutego. Spotkania mają charakter otwarty.

W skład rady wchodzą: Marcin Janik (przewodniczący), Jarosław Szóstka, Joanna Chilińska (sekretarz), Ryszard Czeczel (zastępca), Joanna Rola i Barbara Drożdżowicz.

(fot. GRDPP)

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here