Gdzie Orszaki Trzech Króli?

0
(grafika: Andrzej Dereń)

Podczas nadchodzącego weekendu odbędą się świąteczne imprezy, w tym Orszaki Trzech Króli. Podpowiadamy, co i gdzie się odbędzie.

PIĄTEK, 5 STYCZNIA

Głogówek. Już dziś na kolędowanie przy Żywej Szopce na farskim podwórzu zaprasza Parafia pw. św. Bartłomieja w Głogówku. Początek o godz. 18:00.

SOBOTA, 6 STYCZNIA

Prudnik. Orszak Trzech Króli rozpocznie się Mszą św. w kościele pw. św. Michała Archanioła (godz. 11:30). Około godz. 12:30 sprzed świątyni wyruszy kolorowy pochód, który przez Rynek dotrze do kościoła pw. śś. Piotra i Pawła.

Biała. Orszak poprzedzi przedstawienie w kościele parafialnym pw. WNMP z udziałem 55. dzieci i młodzieży z bialskiej parafii. Po jego zakończeniu Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami miasta do Żywej Szopki. Początek w kościele o godz. 15:00.

Korfantów. Na III Wieczór Kolęd i Pastorałek w wykonaniu chórów z gminy Korfantów, dzieci ze studia piosenki oraz gości zapraszają: korfantowski proboszcz, burmistrz oraz dyrektor MGOKSiR. Miejsce i czas: kościół parafialny pw. Trójcy Świętej w Korfantowie, godz. 15:00.

W Prudniku (fot. Grzegorz Weigt)
W Białej (fot. Andrzej Dereń)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here